В Івано-Франківську попрощалися з Героєм України Марком Вуянком

У суботу, 4 травня, на подвір’ї Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового відбувся Чин похорону полеглого Героя України Марка Вуянка. Заупокійне моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Провести в останню путь справжнього патріота, історика, дослідника українських Карпат та активного мешканця нашого міста — Марка, зібралося чимало осіб, серед них рідні та друзі полеглого, багато молоді, митці, представники влади та духовенства.

Заупокійне моління очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, та чисельно зібране духовенство нашої Архієпархії.

Звертаючись до скорботної родини Марка, Владика Володимир процитував слова зі Святого Письма: «Немає більшої любові від любові того, хто віддає за друзів своє життя» (Івана 15:13).

«Дорога християнська громадо, ми переживаємо із вами сумну хвилину, бо не тільки нашим містом, але й всім Прикарпаттям та нашою Батьківщиною розлетілася вістка, що обірвалося життя нашого хороброго Воїна Марка. Ця жорстока війна щодня забирає від нас доблесних Воїнів, які боронять нашу Україну від агресора. Сьогодні ми заносимо молитву до нашого Всевишнього Господа з великою любов’ю за нашого Героя і просимо Його, щоб у вічності Він обдарував Марка своїми найкращими благами», — мовив Митрополит Володимир.

А відтак додав: «Як Господь наш Ісус Христос Воскрес із мертвих, щоб ми мали життя вічне, так і наші Воїни сьогодні віддають своє життя, аби ми мали вільну, незалежну та демократичну державу».

Полеглого військовослужбовця поховали на Алеї Героїв у селі Чукалівка.

Довідково:

Марко Вуянко – історик, випускник факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 2013 року. 

У 2017-2021 роках навчався в аспірантурі, досліджував традиційні шляхи сполучень у Карпатах. У 2018 -2020 роках працював у музеї «Герої Дніпра».

Марко – єдиний син завідувачки відділу археології музею, краєзнавиці, голови обласного осередку «Союзу Українок» Марії Вуянко.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ