У Велику суботу в Архікатедральному соборі молилися Вечірню з Літургією св. Василія Великого

У Велику суботу, 4 травня, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, духовенство та вірні молилися Вечірню з Літургією св. Василія Великого. Богослужіння очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Велика субота — це останній день Страсного тижня. Цей день присвячений пригадуванню про перебування Ісуса Христа у гробі. Велика Субота — день тиші, коли вірні моляться й міркують про таємницю спасіння.

У часі моління Архієпископу співслужили Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, а також душпастирі собору.

Дане моління висловлює велику надію на перемогу Господа нашого Ісуса Христа над смертю. На початку богослужіння всі священнослужителі одягаються у багряні ризи, а вже під час читання святого Апостола переодягаються у світлі.

Читання Євангелія відбувається перед Плащаницею, до якої невпинно припадають у дусі покори та смирення вірні.

Слід зазначити, що наприкінці цього богослужіння перед Плащаницею на литійнику благословляються просфори, пшениця, вино та олива, а насамкінець духовенство, хор та вірні співають «Благообразний Йосиф».

Пригадуємо, що у цей день в Архікатедральному соборі будуть освячувати паски з 16:00 до 21:00 год.

В сам день Воскресіння Христового в Архікатедральному соборі буде наступний розпорядок:

06:30 – Надгробне
07:00 – Воскресна Утреня
08:00 – Архієрейська Божественна Літургія св. Івана Золотоустого. Посвячення пасок
12:00 – Божественна Літургія св. Івана Золотоустого. Посвячення пасок
15:00 – Вечірня

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ