В Івано-Франківську освятили стіну пам’яті полеглим українським Воїнам

У четвер, 23 травня, при гарнізонному храмі Різдва Христового Православної Церкви України, що у м. Івано-Франківськ, освятили стіну пам’яті полеглим українським Воїнам з Івано-Франківської міської територіальної громади, які віддали своє життя за волю й незалежність України. Участь в моліннях взяв Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Щоб вшанувати пам’ять загиблих Воїнів, до храму прибуло духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, РКЦ, ПЦУ, представники влади, військовослужбовці, родичі Героїв України, вірні та небайдужі жителі міста.

Спершу у храмі Різдва Христового відбувся екуменічний молебень до Пресвятої Богородиці, який очолив Митрополит Галицький ПЦУ Владика Андрій Абрамчук у співслужінні Митрополита Івано-Франківського і Галицького ПЦУ Владики Іоасафа Висиликіва, Митрополита Володимира Війтишина, Єпископа Коломийського ПЦУ Владики Павла Мисака, а також священнослужителів трьох конфесій.

Відтак всі присутні вийшли на подвір’я, де відбувся Чин освячення пам’ятної стели загиблим українським Захисникам. Згодом відслужили панахиду за всіма Воїнами, які віддали своє життя на вівтар правди і свободи. У цьому часі єпископи та душпастирі поіменно згадали кожного загиблого зокрема.

Після заупокійного моління до всіх присутніх звернувся Владика Володимир Війтишин зі словами:

«Дорогі у Христі брати й сестри! Сьогодні – День Героїв! Дякую Богові, що сьогодні зібралися всі конфесії, щоб помолитися за наших Воїнів, бо вони всі є для нас рідні. Вони там разом спочивають в небі й просять у Господа благословення. Господь їх любить, бо вони чинили Його заповідь – віддали своє життя за братів, як і Сам Господь сказав: “Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає” (Ів. 15:13)».

Як мовив Архієрей, ми вкотре переконуємося, що має бути сильне військо, тоді буде сильна держава, а народ буде щасливий, адже знатиме, що він захищений. Владика Володимир також заохотив шанувати всі тих, хто служить державі у війську й захищає нашу Батьківщину.

«Їм маємо віддати велику честь і пошану, а також любов, бо вони стали, щоб захистити нашу вільну й незалежну Україну. Допомагаймо їм всім, чим можемо! А ми, духовні люди, завжди пам’ятаймо за наших Воїнів, щоб Він їх благословив», – зазначив Митрополит Володимир.

«Хотів би пригадати й тих, хто є демобілізований, бо багато з них поранені та потребують нашої опіки. Тому, коли бачимо і їх, стараймося допомогти тим, чим можемо. Нехай Всемилостивий Господь благословляє всі ті родини, які віддали своїх синів і дочок, щоб захистити усіх нас», – мовив Архієпископ.

Також слова подяки українським Захисникам та їх родичам склали міський голова Івано-Франківська – п. Руслан Марцінків та народна депутатка України п. Оксана Савчук.

Насамкінець присутні заносили свої молитви до Господа, співаючи духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ