В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися збори протопресвітерів

У вівторок, 2 квітня, у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії відбулися чергові збори протопресвітерів. Їх очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин.

Як звично, збори розпочалися зі спільної молитви, яку очолив Владика Микола. Згодом відбулася реєстрація учасників.

Спершу до присутніх звернувся запрошений гість — пан Мирослав Возняк, представник християнського руху «За життя». Він наголосив на важливості збереження та захисту людського життя від моменту зачаття до природної смерті.

Згодом із духовними роздумами виступив о. Мирослав Любінець, протопресвітер Букачівський.

Опісля Владика Микола Семенишин подякував отцю Мирославу за цікаво подану інформацію. А також передав вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина всім присутнім на зборах.

Відтак до присутніх звернувся митр. прот. ліц. Степан Балагура, Синкел у справах духовенства і священничих родин Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Він наголосив на важливості капеланського служіння, зокрема на співпраці капеланів із закладами освіти.

Відтак о. Степан Балагура говорив про необхідність кооперації парафій з Комісією сакрального мистецтва Івано-Франківської Архієпархії, а також заохотив духовенство взяти участь у загально Архієпархіальній молитві на вервиці з нагоди Дня Матері в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, про яку згодом ґрунтовніше розповів відповідальний за організацію о. Йосафат Бойко, ВС, Синкел у справах монашества Архієпархії.

Наступним виступив о. Володимир Чорній — Синкел у справах соціального служіння та директор БО «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ». Священнослужитель пригадав учасникам зібрання про потребу комунікації Церкви з сім’ями військовослужбовців, їх постійну підтримку та духовну опіку.

Відтак прот. Тарас Путько, ректор Івано-Франківської духовної семінарії, розповів про можливість вступу абітурієнтів до навчального закладу у 2023 році та про день відкритих дверей, який відбудеться 6 травня у духовній семінарії.

Крім того, о. Тарас Путько додав, що цьогоріч при семінарії відбудуться дитячі табори «Веселі канікули з Богом», насичена програма яких передбачає активний, духовний й культурний відпочинок, поїздки, творчі майстер-класи та особливе спілкування з Богом для юних учасників.

Опісля слово мав директор Католицького ліцею св. Василія Великого о. Маркіян Букатчук. Душпастир повідомив про співпрацю Архієпархії з Департаментом освіти і науки Івано-Франківської ОДА, а також пригадав, що цю робочу групу з боку Архієпархії очолює Владика Микола Семенишин.

Зокрема, о. Маркіян Букатчук наголосив на важливості збереження викладання християнської етики у школах, а також зазначив, що, окрім духовенства, батьки також можуть бути ініціаторами викладання цього предмету у закладах освіти.

Надалі до присутніх звернувся о. Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії, який наголосив на важливості підтримки населення та розповів про реалізацію благодійних проєктів, зокрема на обстеження в Лікувально-діагностичному центрі «Клініка Святого Луки».

Опісля о. Віталій Максимів повідомив, що в Архієпархії залишилось достатньо одягу, привезеного волонтерами, тому священнослужителі можуть звернутися, щоб отримати його та роздати потребуючим особам на парафіях.

Згодом про деякі зміни в законодавстві Церкви для присутніх розповів Судовий вікарій Архієпархії прот. Віталій Токар.

Далі слово мав віцеканцлер о. Ігор Сачков, який ознайомив протопресвітерів з  новими нормами та декретами.

Насамкінець виступив Синкел у справах монашества о. Йосафат Бойко, ВС, який повідомив, що в неділю, 14 травня, о 15:30 год в Архікатедральному соборі м. Івано-Франківська сестри-монахині проведуть молитву на вервиці з нагоди Дня Матері. Він запросив усіх охочих взяти участь у молитовному дійстві.

Відтак Владика Микола привітав усіх ювілярів. Збори завершилися спільною молитвою.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 6 червня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ