В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися щомісячні збори протопресвітерів

У вівторок, 4 квітня, в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися чергові збори протопресвітерів, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Також на зборах був присутній Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Щомісячне зібрання розпочалося у каплиці духовної семінарії зі спільної молитви, яку очолив Високопреосвященний Владика Володимир. Одразу після цього відбулася реєстрація учасників засідання.

Відтак представники благодійних організацій, які діють при Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, представили свою волонтерську діяльність для священнослужителів, а також журналістів Прикарпаття.

Модератором цієї частини заходу став отець Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії. Священнослужитель представив протопресвітерам і тим, хто був присутнім у каплиці духовної семінарії, журналістів, які цього дня завітали на конференцію.

Зокрема, діяльність Антикризового координаційного центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ представив о. Віталій Максимів, віцееконом Архієпархії.

Відтак соціальне служіння парафій Архієпархії представив о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський.

Згодом діяльність «Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ» презентував о. Володимир Чорній, який є директором благодійної організації.

Пізніше п. Роман Яручик доповів щодо діяльності Мальтійської служби допомоги м. Івано-Франківська.

Надалі п. Вікторія Плахта, відповідальна секретарка Національної спілки журналістів України та координаторка Івано-Франківського центру журналістської солідарності, подякувала за плідну співпрацю з Івано-Франківською Архієпархією.

Також гостя доповіла, що в Івано-Франківську вдалося відкрити центр журналістської солідарності, найперше для журналістів, які стали переселенцями. Крім того, пані Вікторія підкреслила, що завдяки цій співпраці вдалось направити різну гуманітарну допомогу, зокрема захисне спорядження для військових, а також забезпечити психологічну підтримку.

Відтак Владика Володимир подякував всім журналістам за їхню працю та висвітлення подій з життя Архієпархії.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕВ Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ презентували діяльність благодійних організацій

Наступним слово мав п. Віктор Кімакович, очільник Департаменту освіти Івано-Франківської ОДА, який розповів про особливості викладання християнської етики у школах, а також закликав до співпраці духовенства задля розширення викладання цього предмету.

Своєю чергою Митрополит Володимир зазначив, що Прикарпаття завжди відзначалось глибокою духовністю і християнська етика в школах завжди була присутня. Архієпископ подякував за працю освітньої структури та за сприяння задля викладання християнської етики, а також заохотив до подальшої співпраці з Департаментом освіти та навчальними закладами Івано-Франківської Архієпархії.

Згодом гість зборів, п. Андрій Комарницький, презентував нову книгу «Святині княжої України». Книгу можна придбати у видавництві «Свічадо», або звернувшись особисто до пана Андрія.

Митрополит Володимир подякував за творчу працю та заохотив священнослужителів користати із вмінь та знань пана Андрія Комарницького.

Пізніше брат Сергій з Монастиря-Скита св. Апостола Андрея Первозванного Студійського Уставу, що в урочищі Лужки, подякував за проведену збірку та підтримку їхнього монашої обителі. Отець Віталій Токар, Судовий вікарій Архієпархії, зачитав подячний лист ігумена Унівської Лаври ієрм. Йони Максіма.

Наступною частиною зборів протопресвітерів стали духовні роздуми о. Володимира Майки над словами Ісуса Христа: «Якщо хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе та йде за Мною» (Мт. 16:24).

Відтак слово надали о. Михайлу Добровольському, який є викладачем уставу богослужінь Івано-Франківської академії Івана Золотоустого та членом Літургійної комісії Архієпархії. Священнослужитель виголосив доповідь про особливості проведення богослужінь у часі Великого посту, а також Світлого тижня.

Надалі слово передали преп. о. Йосафату Бойку, ВС, Синкелу у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії, який проінформував присутніх, що згідно із постановами Синоду УГКЦ, 7-го квітня, у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, є день подяки за дар життя. Душпастир наголосив, що кожна зачата дитина є дуже цінною, проте зараз дуже знизилась кількість народжуваності. Крім того, о. Йосафат зазначив, що Церква покликана говорити про життя та заохочувати до народжуваності дітей у сім’ях, щоб зберегти життя від зачаття до природної смерті.

Тому, 7 квітня, о 14:00 год. перед Івано-Франківським обласним перинатальним центром, що на вул. Чорновола у м. Івано-Франківську, буде відслужено молебень за життя, який очолить Високопреосвященний Владика Володимир Війтишин. З цієї нагоди запрошуються всі охочі, а також священники Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Пізніше до учасників зборів звернувся о. Ігор Сачков, віцеканцлер Архієпархії, який зачитав звернення щодо дотримання правил пожежної безпеки від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Далі о. Василь Шиманський попросив про проведення збірки на завершення будівництва храму в с. Потік.

Наприкінці засідання Митрополит Володимир привітав усіх ювілярів. Зібрання завершилось спільною молитвою.

Наступні збори протопресвітерів відбудуться 2 травня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ