В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулася конференція щодо реалізації ініціативи Синоду Єпископів УГКЦ «Лікування ран війни»

У вівторок, 20 червня, у приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління УГКЦ відбулася презентація благодійного проєкту «Лікування ран війни», який реалізовується спільно із підприємцями Прикарпаття. Захід очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На конференцію завітало близько трьох десятків осіб, серед них духовенство, підприємці із Прикарпаття, а також запрошені гості із міста Львів, журналісти.

Традиційно захід розпочався зі спільної молитви.

Першим до всіх присутніх звернувся Митрополит Володимир, який закликав підприємців підтримати потребуючих у День проголошення Конституції України: «У цей день маємо об’єднати наші сили, щоб разом творити добро і допомагати ближнім. Пригадую, як перед війною ми збирали кошти, щоб встановити пам’ятник жертвам Голодомору у Києві, тоді ми звернулися до наших парафій, і знаєте, нам вдалося стати лідерами у збірці серед Греко-Католицьких Єпархій. Крім цієї ініціативи було ще багато інших успішних благодійних збірок, серед них збірка на лікарні в часі пандемії, збірка для підтримки постраждалих від повені на Івано-Франківщині, збірка на військо, і багато інших. Хотілося б, щоб і ця акція об’єднала наших підприємців, так як є об’єднані наші парафії, а ми всіляким чином будемо сприяти у її реалізації».

Особливу увагу Архієпископ приділив підтримці наших українських Захисників, адже вони вже понад рік мужньо захищають нашу Батьківщину від ворога, і їм зараз найважче. У цьому часі Митрополит запропонував створити товариство, яка матиме назву «Прикарпатські підприємці за християнські цінності». Це буде офіційна спільнота при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ, яке матиме капелана, духовний супровід та підтримку.

«Коли ми поодинці — ми допомагаємо, однак коли ми разом, єдині, то ця допомога буде в рази сильнішою. Тому ми, як Церква, хочемо підтримати цю ініціативу та допомогти нашим підприємцям об’єднатися задля спільної мети — допомагати тим, хто потребує. Хочемо, щоб всі знали, що Українська Греко-Католицька Церква відкрита до людей і зараз є разом з народом, бо хочемо, аби всі ми були однією великою родиною, яка робить добро. Адже це те, що творить нашу духовність, а її потребує кожна людина», – закликав Митрополит Володимир.

Наступним слово мав Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин, який звернувся до всіх присутніх: «Насправді в Україні є багато ініціатив, і я особисто радію, що маємо сьогодні таку зустріч, з нагоди доброї акції. Бо як казав Владика Володимир: «Усі ми робимо добро». Кожен із нас підтримує іншого, але результат буде кращий, коли ми будемо об’єднувати наші сили. Дякуємо за таку ініціативу. Нехай Господь провадить нас творити добро!».

За словами о. Віталія, віцееконома Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, ідейним рушієм до об’єднання був Митрополит Андрей Шептицький: «Владика говорив до підприємців, що для успішності треба бути одним цілим, чесно та добросовісно провадити власну справу й бути соціально-відповідальними перед ближніми в потребі. Сьогодні треба просто продовжити розпочате, а дана акція якраз є свідченням наслідування Митрополита Андрея».

Опісля цього отець Віталій описав мету та те, як долучитися до акції «Лікування ран війни», яка реалізовуватиметься 28 червня, у День проголошення Конституції України.

Розповідаючи про мету акції, о. Віталій зазначив, що в обраний день, цього разу це 28 червня, підприємці та покупці, які мають на меті зробити свій внесок в перемогу України, долучаються до акції, де ніхто не програє, бо підприємці жертвують націнку, а покупці — знижку, і роблять покупку в акційні дні. А по завершенні акції пересилають націнку/знижку через довірених волонтерів для людей у потребі або для Збройних Сил України.

Як взяти участь?

  1. Зайти на офіційний сайт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ (https://ugccif.org.ua/ або https://www.facebook.com/ugccif) та завантажити стандартне оголошення про акцію.
  2. Заповнити в оголошенні дату акції та суму знижки у цей день.
  3. Вивісити оголошення на видному місці своєї бізнес-локації.
  4. По завершенні акції, протягом 3-х днів, перерахувати суму націнки/знижки, наданої в обраний день на благодійність (підприємець самостійно обирає напрямок підтримки та конкретного бенефіціара допомоги).
  5. Просканувати QR-код на оголошенні, який заведе на спеціально створену групу в Телеграмі для формування звітності.
  6. У групі просимо внести наступні дані:

– Назва юридичної особи чи ФОПа;

– Сума акумульованих коштів;

– Куди були спрямовані кошти;

– Документи, які підтверджують перерахування допомоги (чеки, квитанції, розписки);

– Контактний телефон власника бізнесу.

  1. Протягом 7-ми робочих днів з моменту завершення акції, Івано-Франківське Архієпархіальне управління опублікує результати даної ініціативи на офіційних Інтернет-ресурсах.

Контактна особа о. Василь Савчин, тел.: +380687631852.

Наприкінці конференції до присутніх звернувся пан Василь Лейбюк, підприємець Прикарпаття, він запропонував створити Інтернет-платформу, яка буде містити два розділи. Один із них буде призначений для розміщення інформації про бізнес, а в іншому будуть розміщуватися різні потреби й кожен, хто захоче їх підтримати, зможе це зробити.

На завершення журналісти мали змогу поставити запитання до спікерів та отримати відповідь на них, а також поділитися своїми думками.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ