В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ презентували діяльність благодійних організацій
У вівторок, 4 квітня, відбулися щомісячні збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. У часі зустрічі представники благодійних організацій, які діють при нашій Архієпархії, представили свою волонтерську діяльність для священнослужителів, а також журналістів Прикарпаття.
Очолив збори Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. На них був присутній Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин.
Модератором заходу став отець Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії. На початку зборів священнослужитель представив протопресвітерам і тим, хто був присутнім у каплиці духовної семінарії, журналістів, які цього дня завітали на конференцію.
А відтак слово мав Митрополит Володимир, який подякував журналістам за те, що цього дня завітали до Архієпархіального управління. А відтак мовив: «Нещодавно ми відзначали сумну річницю, рік війни в Україні, і у цей час ми захотіли собі ж поставити запитання: «Що ми зробили за цей рік?». Ми його пережили, молилися, працювали, допомагали, гуртувалися для того, щоб бути єдиними, для того, щоб настав День перемоги для України. Тому хотілося сьогодні зробити підсумок за цей важкий рік, час повномасштабної війни в Україні».
Антикризовий координаційний центр Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
Діяльність Антикризового координаційного центру презентував о. Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
У цьому часі священнослужитель розповів, що даний штаб було створено 24 березня 2020 року, коли людство постало перед пандемією COVID-19. А через два роки, в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну, вже у другий день війни було створено гуманітарний центр соціальної підтримки для здолання нових викликів, які постали перед нашим суспільством у зв’язку із розгортанням бойових дій.
Праця координаційного центру включала такі напрямки:
– проживання та харчування біженців у будинках Архієпархії (у будинках Архієпархії проживало та харчувалося 1070 внутрішньо переміщених осіб);
– підтримка людей у потребі, які попри жахіття війни, залишилися проживати на Сході України. Антикризовий штаб передав 310 тонн гуманітарної допомоги на прифронтові зони;
– Координаційний штаб по видачі харчових продуктів, засобів гігієни та одягу. Кількість наданої допомоги становить 8240 одиниць;
– надання безкоштовних медичних послуг при Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки». За неповний рік, від початку повномасштабної війни, клініка завдяки власному рефінансуванню та пожертвам грантодавців (католицькі єпархії Німеччини) надала безкоштовні медичні послуги для близько 32,5 тис. пацієнтів, з яких понад 9500 були вимушено переселеними особами;
– підтримка ЗСУ. За 2022 рік гуманітарний центр передав військовослужбовцям понад 18 транспортних засобів спеціального призначення, а це карети швидкої допомоги, вантажні авто, пікапи та реанімобілі. Крім того, вже в перші тижні війни було доставлено з-за кордону чималу кількість бронежилетів та інших засобів індивідуального самозахисту для військовослужбовців.
Якщо підсумувати всі пункти вище згаданої підтримки українського населення, то загальна сума видатків становить 73 766 361 грн. Архієпархіальний координаційний штаб функціонував і продовжує свою діяльність за допомогою людей доброї волі. За 2022 рік допомогти потребуючим долучилися 305 волонтерів.
Парафії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
Опісля цього о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський, розповів про діяльність 413 парафій, які діють при нашій Архієпархії.
Священнослужитель зазначив, що впродовж всього 2022 року, зокрема від початку повномасштабного вторгнення, люди, які проживають у різних протопресвітеріатах нашої Архієпархії, підтримували, і продовжуватимуть підтримувати наших Захисників та людей, які втратили власні домівки через агресію російської федерації.
Таким чином, парафіяни на чолі зі своїми духовними наставниками підтримали українське військо харчовими продуктами, засобами гігієни, ліхтарями, спальниками, кариматами, медикаментами, автівками (81 шт.), амуніцією, наметами, аптечками, тепловізорами (14 шт.), пристроями нічного бачення, генераторами, павербанками, квадрокоптерами (3 шт.), бронежилетами, термобілизною, буржуйками, окопними свічками та вервицями на суму понад 30 880 343 грн.
Парафії сприяють лікуванню та реабілітації військових та підтримці сімей, які втратили найрідніших на війні.
Окрім того, на парафіях проживало та харчувалося понад 17 400 осіб, за приблизними підрахунками така діяльність становила 1 666 445 грн.
Не залишили парафіяни напризволяще й людей, які залишилися на прифронтових територіях. Туди вірні передавали харчові продукти, засоби гігієни, медикаменти та одяг на суму близько 1 211 003 грн.
Якщо підсумувати все вище згадане, то волонтерська діяльність, яка здійснювалася у 2022-му році, становила суму 35 757 791 грн.
87,5% від цієї суми становила допомога для наших Захисників, які забезпечують мирне сьогодення як в Івано-Франківську, так і у всій Україні.
Відтак о. Анатолій мовив: «Коли почалася війна, храми були переповнені людьми. Люди шукали молитви, підтримки, заспокоєння та Бога, щоб у тих моментах знайти розраду і якось себе потішити. Священники нашої Архієпархії разом зі своїми парафіянами постійно збиралися у храмах, аби підтримати наше військо. Душпастирі й надалі продовжують бути поруч зі своїми вірними».
Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ
Пізніше для всіх присутніх було представлено діяльність Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Її презентував о. Володимир Чорній, Синкел у справах соціально служіння та директор франківського Карітасу.
Від початку повномасштабного вторгнення Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ надав допомогу для людей у потребі на суму 79 437 973 грн. Левова частка цих коштів пішла на покриття продовольчих та гігієнічних потреб, а також на щоденні благодійні обіди.
Карітас надав грошові гранти для оренди житла, а ще забезпечив літнє оздоровлення для дітей. Даний осередок соціального служіння втілив у реальність програму «Гроші на захист», і, попри всі виклики часу, все ж реалізував щорічну акцію «Перший портфелик» для школярів.
Засоби догляду, ліки, реабілітаційне обладнання забезпечив для найбільш потребуючих. Окрім того, працівникам Карітасу вдалося забезпечити дровами будинки, які не мають газового постачання.
При Карітасі діє «Простір дружній до дитини», де протягом року волонтери організовували різноманітні заходи для дітей. Благодійний фонд надав гранти «Гроші за роботу», а також забезпечив функціонування соціальних пралень.
Мальтійська служба допомоги м. Івано-Франківськ
Діяльність цієї благодійної організації презентував п. Роман Яручик. Він розповів, що Мальтійська служба допомоги від 24 лютого 2022 року, в умовах війни в Україні, забезпечує підтримку цивільного населення. Керівник благодійної організації пригадав, що у перші дні повномасштабного вторгнення, біля Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового в Івано-Франківську, волонтери роздавали гарячу їжу, а також питну воду.
Мальтійці підтримували людей, які втікали від війни. Вони розгорнули кілька польових кухонь, які підтримували біженців у чергах до кордонів із сусідньою Польщею.
Дана благодійна організація не залишилася осторонь підтримки людей на локальному рівні, для забезпечення потреб переселенців.
У часі війни, за словами п. Романа, вони організовували доставлення гуманітарної допомоги з-за кордону через представництва Мальтійського ордену та Мальтійських служб допомоги зі всього світу.
Рятувальники Мальтійської служби допомоги у перші дні війни регулярно, впродовж цілого робочого дня, проводили курси із надання першої домедичної допомоги. Її успішно завершили 14 078 людей.
Станом на сьогодні Мальтійська служба допомоги Івано-Франківська здійснила такі заходи:
Надіслала на схід України 3 476 000 кг гуманітарної допомоги, а це 232 вантажівки. В основному: харчові продукти, засоби гігієни, медичні матеріали, технічне та рятувальне обладнання. Загальна сума, на яку надали підтримку становить 288 млн гривень.
Мальтійці розгорнули 12 польових кухонь, де надали 367 тисяч порцій страв і 125 тис. порцій чаю.
Дана благодійна організація передала «з рук у руки» 23 тисячі продуктових пакунків на деокуповані території та у прифронтові зони.
Окрім того, мальтійці завезли до України 40 транспортних засобів.
Мальтійська служба допомоги за рік війни надала допомогу для людей у потребі на суму 7 278 762, 00 євро.
Насамкінець презентації від імені всіх журналістів до присутніх звернулася пані Вікторія Плахта, відповідальна секретарка Національної спілки журналістів України та координаторка Івано-Франківського центру журналістської солідарності. Вона представила волонтерську діяльність Прикарпатських журналістів у часі повномасштабного вторгнення, а також подякувала Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ за тісну співпрацю.
На завершення Митрополит Володимир подякував всім, хто завітав на презентацію, а також заохотив всіх присутніх у 2023 році працювати у тому ж дусі, аби спільно наближати перемогу України.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ