В Архікатедральному соборі виставили для почитання копію чудотворної ікони Гваделупської Божої Матері

У неділю, 11 грудня, з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина та за сприяння чоловічої спільноти «Лицарі Колумба» в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, для привселюдного почитання виставили копію чудотворної ікони Гваделупської Богородиці.

Впродовж всього недільного дня, опісля кожної Божественної Літургії, вірні мали можливість помолитися біля копії нерукотворної ікони Гваделупської Божої Матері, заносячи до Неї свої прохання, особливо за перемогу України у війні та встановлення справедливого миру.

На завершення однієї Служби Божої настоятель Архікатедрального собору митр. прот. Юрій Новіцький звернувся до вірних зі словами, розповідаючи про ікону Гваделупської Богородиці:

«Сьогодні у нашому соборі виставлено для прилюдного почитання копію чудотворної ікони Матері Божої Гваделупської, привезеної з Мексики. 9 грудня вже минув 1091 рік з часу першої об’яви Матері Божої з Гваделупи, яка є покровителькою всесвітньої спільноти чоловіків-католиків “Лицарі Колумба”. Одним із напрямів діяльності спільноти є підтримка покликань до священства. Тому, хто бажає, біля ікони може скласти свої пожертви, які будуть скеровані на стипендії для семінаристів із малозабезпечених сімей. В часі поклоніння перед іконою учасники «Лицарів Колумба» спільно з семінаристами молитимуться на вервиці».

Відтак священнослужитель розповів про допомогу та заступництво Богородиці завдяки цій чудотворній іконі:

«Із самого початку існування цієї ікони Матір Божа неодноразово рятувала людей від небезпек, бід, хвороб, руйнувала ворожі підступи і знищувала всяке зло. Молімося сьогодні до Пресвятої Богородиці за перемогу нашого народу та відновлення справедливого миру на нашій українській землі».

Після кожного богослужіння духівник спільноти «Лицарі Колумба» о. Ігор Сачков, учасники спільноти та семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії разом проводили вервицю до Божої Матері. До молитви на вервиці чисельно єднались парафіяни та гості собору, а також молодь та діти.

Довідково

Історія походження ікони

Згідно переказу, зранку 12 грудня 1531 року Пречиста Діва Марія з’явилася одному з перших християн Мексики Хуану Дієго. Цього дня на пагорбі Тепейяк біля руїн язичницького храму несподівано засяяло яскраве світло, і перед ним з’явилася прекрасна смуглява чорноволоса дівчина. Вона мала дивне, блискуче вбрання — рожеву туніку і блакитну накидку із золотими зірками, переперезаною чорною стрічкою (у ацтеків це була ознака вагітності). Молода жінка веліла Хуану передати християнському єпископові такі слова: «Я — Діва Марія, Мати Істинного Бога, що дає і зберігає життя. На цьому місці треба побудувати храм, де твій народ і всі люди, які щиро просять Мене про допомогу у своїх бідах і турботах, отримають її».

Прибувши вдруге на місце об’явлення Богородиці, Хуан Дієго побачив розкішний кущ троянд, що розцвів на безплідній скелі. «Візьми ці троянди, загорни в свій плащ і віднеси єпископові», — промовила Богородиця. На прийомі у єпископа селянин мовчки розгорнув плащ, і троянди посипалися на підлогу. Усі присутні впали на коліна, бо побачили на плащі дивовижне зображення Богородиці.

Ця чудовна подія дала початок мирні християнізації мексиканських індіанців. Тільки впродовж 1532–1538 років вісім мільйонів індіанців прийняли християнство. І це було одним із найбільшим чудес.

Нерукотворний образ Діви Марії Гваделупської вже п’яте століття зберігається у базиліці, яку збудували на місці обявлення, і є унікальною чудотворною іконою, відомою своїми багаточисельними зціленнями та чудами.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ