В Архікатедральному соборі відбулися урочисті Воскресні богослужіння

З самого ранку франківці зібрались в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового на урочисті Пасхальні богослужіння, а також чимало вірних доєднались до молінь за допомогою онлайн-трансляції з святині. Очолив богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Воскресні урочистості розпочались Надгробним, яке завершилось обходом довкола церкви під супровід гучного співу. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці у неділю до Господнього гробу.

Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, розпочалась Воскресна Утреня. Тут перший раз усі присутні почули радісне: «Христос Воскрес із мертвих…», а Митрополит Володимир хрестом відчинив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба.

Опісля розпочалась Архієрейська Божественна Літургія, яку звершив Митрополит Володимир у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владики Миколи Семенишина, а також душпастирів Архікатедрального собору.

Під час проповіді, несучи радість Воскресіння вірним, Митрополит Володимир звернувся до усіх присутніх зі своїм пасхальним посланням.

«Звістка про Христове Воскресіння та надія, яку дав нам Ісус, є найкращим дарунком, яким повинні поділитися з нашим ближнім. Її ми звіщаємо не тільки словами, а насамперед своїми вчинками, свідченням свого життя. Христове Воскресіння свідчить і сьогодні та дарує надію усім, хто її втрачає і хто перебуває в смутку, сумнівах чи зневірі в часі невтомної боротьби нашого народу за свою свободу, своє існування. Коли навколо стільки скривджених, убогих, вдів, сиріт, ми повинні бути свідками Божої присутності навіть серед темряви та жахіть війни», — повчав проповідник.

Митрополит Володимир наголосив на тому, що Пасха Христова надає новий зміст життю людини, перемінюючи її у нове створіння. А Христос своїм Воскресінням дає нам силу та впевненість для боротьби та перемоги над злом, гріхом та смертю. Господь надихає до самовідданого служіння кожному ближньому, своїй родині, своєму народові та Батьківщині. 

«Дорогі брати і сестри, постійно звертаймо свій погляд на Христа Воскреслого, Який своїм таїнственним воскресінням вказує нам, що Бог приготував для кожного з нас нове життя разом із Ним у Його славі, любові та радості», – закликав Архієрей.

В особливий спосіб Владика згадав про наших Захисників та Захисниць, родичів Героїв, які віддати своє життя за нашу незалежність, полонених та зниклих безвісти, медиків, рятувальників, енергетиків, працівників правоохоронних органів, українську владу, волонтерів, військових капеланів. Архієпископ закликав у ці дні огорнути їх виявом особливої любові, вдячності та підтримки.

«У це свято над святами бажаю усім вам відчути істинну радість єдності з Христом Воскреслим, який дарує життя у повноті тим, які Його шукають, а, знайшовши, наповнюються небесним миром. Просімо Пречисту Діву Марію, співстраждаючого свідка смерті і воскресіння свого Сина, щоб Вона запалила у наших серцях пасхальну радість, яка є відблиском Її радості, бо саме Пресвята Богородиця є автентичним свідком воплочення, смерті та воскресіння нашого Господа Ісуса Христа», – додав на завершення Митрополит Володимир.

Опісля Божественної Літургії Владика Володимир привітав усіх присутніх в храмі, владу, телеглядачів і радіослухачів з великим празником. В особливий спосіб Митрополит вітав отців, хористів та парафіян Архікатедрального Собору, адже празник Христового Воскресіння є їхнім храмовим святом.

«Наші предки віталися: «Христос Воскрес! Воскресне Україна!», а ми, дорогі в Христі, живемо в часі, коли Україна Воскресла. Сьогодні є важкий час, але з нами Воскреслий Господь, Він допоможе нам у цей важкий період. Вірю і знаю, що воно так і буде. Злі сили, зі свого часу, хотіли забрати у нас все, Батьківщину — Україну, нашу Церкву та віру. Забрати у нас все, аби ми не знали чиї ми діти, якого роду, але бачимо, що той найважчий час атеїзму та комунізму впав перед святою Церквою, яка вийшла із підпілля та воскресла, а разом із нею воскресла й Батьківщина наша — Україна. Так впадуть і наші вороги, а Воскреслий Господь буде благословити Україну на довгі-довгі роки», – мовив Архієрей.

Пізніше Владика Володимир пригадав, що як Церква мала своїх мучеників, які засвідчували віру Христову, так і наша Ненька має своїх Героїв, які сьогодні віддають своє життя за те, щоб наша Батьківщина була вільна та незалежна. На завершення свого привітання Архієрей закликав молитися за наших Воїнів та Батьківщину, а також працювати для нашого майбутнього.

Згодом на майдані Митрополита Андрея Шептицького Митрополит Володимир спільно з Владикою Миколою та  душпастирями головної святині міста освятили великодні кошики парафіянам Архікатедрального собору Воскресіння Христового.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ