В Архікатедральному соборі молилися Утреню з Каноном Андрея Критського

Сьогодні, 29 березня, у п’ятий тиждень Великого посту, в Архікатедральному і Митрополичому Cоборі Воскресіння Христового відбулася Утреня з Великим Каноном св. Андрея Критського. Богослужіння очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На великопосне богослужіння чисельно зібралися парафіяни святині, гості храму, а також брати-семінаристи.

Владиці Миколі на молінні співслужили душпастирі Архікатедрального собору, зокрема настоятель митр. прот. Юрій Новіцький, а також отці ректорату Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Утреню з Каноном Андрея Критського богослужбовим співом супроводжував семінарійний хор «Благовіст».

Це богослужіння відоме тим, що після кожного тропаря й кожної пісні канону устав приписує робити три поклони, але за звичаєм нашої Церкви робимо тільки один доземний поклін, а всіх поклонів разом — 250. Звідси й утреня має в народі назву «Поклонів». Цю особливу великопосну відправу можна назвати символом духа покути нашої Східної Церкви.

Віряни, які були присутні безпосередньо у головній святині міста, а також молільники, які єдналися з усіма через онлайн-трансляцію, творили доземні поклони, замислюючись у глибокий богословський зміст текстів канону, що є яскравим проявом щирого каяття перед Богом за вчинені провини.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ