Для волонтерів проєкту «Разом з Україною» відбувся тренінг із безпеки

У середу, 29 березня, у конференц-залі готелю «Станіславів», що у місті Івано-Франківськ, відбувся тренінг із безпеки для волонтерів італійсько-українського проєкту «Разом з Україною». Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У заході взяли участь волонтери проєкту «Разом з Україною» із різних куточків України, зокрема з Івано-Франківська та Чернівців, а партнери з Одеси єдналися із колегами онлайн. На тренінгу була присутня майже вся команда проєкту: керівниця п. Анна Бертазолі та помічники, які працюють у кожному із міст, де діє проєкт, а ще психологи, команда дистрибуції, працівники гуманітарного штабу та соціальні працівники, які супроводжують пацієнтів у Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки».

Вишкіл для волонтерів провів Крістіан Пунвах, який є директором «SAFER ACCESS CONSULTING». Він розповів про те, чому так важливо мати знання, які волонтери здобувають цього дня: «Підтримка людей у потребі у час, коли в Україні триває війна – дуже важлива. А волонтери, які займаються її розповсюдженням, або ж працюють із великою кількістю людей, повинні мати знання, як захистити себе у разі небезпеки, а також як діяти у надзвичайних ситуаціях».

«Команда із якою ми працюємо сьогодні — дуже активна. Вони всі долучаються до обговорень різних ситуацій та ставлять запитання, які їх цікавлять, і це круто, бо на майбутнє вони знатимуть як діяти у різних ситуаціях», — додав Крістіан.

У часі навчань кожен із присутніх дізнався про те, як правильно чинити у разі загрози для життя. Волонтери із тренером обговорили також ситуації, які можуть виникнути під час праці з людьми, зокрема у процесі видачі гуманітарної допомоги. Вони спілкувалися й про те, як вірно повідомляти екстреним службам про надзвичайну ситуацію, а також який алгоритм правильного виклику швидкої медичної допомоги.

Тренер розповів про те, як діяти у разі різних ситуацій, які можуть трапитися в умовах війни.

«Ми прагнемо, щоб після цього навчання кожен із вас вмів захистити себе та повідомити про небезпеку», — звернувся Крістіан до всіх присутніх у часі вишколу.

Під час навчань кожен міг поставити запитання та отримати на них відповідь, а також попрактикуватися на різних ситуаціях, створених тренером.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ