В Архікатедральному соборі молилися Утреню Страстей

У Великий Четвер, 13 квітня, в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового, що в Івано-Франківську, молилися Утреню Страстей. Очолив моління Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владики Миколи Семенишина та великої кількості душпастирів.

Під час богослужіння священнослужителі зачитали уривки з Євангелій, в яких йдеться про останні моменти з життя Спасителя, Його розп’яття та поховання. Передостаннє та останнє Євангеліє, відповідно, зачитали Владика Микола та Митрополит Володимир.

Утреня Cтрастей – це богослужіння, яке служиться лише один раз у році. Дванадцять Євангелій складені по текстах чотирьох євангелістів. У проміжках між читаннями семінарійний хор за уставом співав 15 антифонів, які доповнюють і пояснюють перебіг євангельських подій.

Як відомо, це богослужіння служиться тільки один раз у році і є ще однією сходинкою для нашого приготування до величного і світлого празника Христового Воскресіння.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ