Організатором молитовного заходу стала Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Подія відбулася за сприяння Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я міста Івано-Франківська та Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України.
На моління завітала голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ сестра Севастьяна Карвацька та голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Донецького Екзархату УГКЦ о. Іван Василенко, який розповів паломникам про своє служіння за 50 км від лінії фронту.
Як зазначає організатор паломництва о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, така проща відбувається вже втретє. Відрадно, що цьогоріч проща відбулася на рівні Митрополії, а отже у ній взяли участь молільники з Івано-Франківської Архієпархії, Коломийської та Чернівецької Єпархій УГКЦ.
«Насправді, можемо спостерігати, що медичні працівники є виснаженими, але у той самий час працюють із повною самовіддачею. Ділячись враженнями, лікарі казали, що ця проща, це наче ковток повітря для них. По-перше, вони трішки змінили місце перебування, виїхавши за межі міста, щиро помолилися і зустрілися один з одним, бо часто з однокурсниками чи із колегами, які працюють в інших установах, їм бракує часу, аби навіть перестрітися», — ділиться о. Ярослав.
Отець Ярослав додав, що ідея такого паломництва зародилася ще 3 роки тому: «У 2021 році ми вперше поїхали на таку прощу. Вона також відбувалася у Старуні. Однак, кількість паломників була дуже малою. Ідея полягала у тому, аби об’єднати медиків, дати їм можливість помолитися разом і показати, що Церква у такий спосіб хотіла їм послужити».
У часі паломництва прочани мали насичену молитовну програму, кульмінацією якої стала Божественна Літургія, яку очолив Владика Микола Семенишин, а співслужили йому о. Ярослав Рохман та понад 30 медичних капеланів Івано-Франківської Митрополії УГКЦ.
У часі моління Єпископ-помічник виголосив проповідь, у якій роздумував про служіння медичних працівників. Владика Микола, зокрема, сказав: «Потрібно шанувати Божий дар навіть у тій людині, яка тимчасово перебуває поза рамками нормального суспільного життя, хоча, по-людськи кажучи, не завжди це є легким завданням».
«Ми часто чуємо висловлювання про людську гідність, про людські права, зокрема, про право на життя. Однак, якщо серйозно замислитися і запитати у компетентних людей, чи є у світі держави, які б справді шанували людське життя, то почуємо відповідь, що немає», — додав Єпископ.
«Єдиний, хто шанує людське життя, хто ставиться серйозно до людської гідності, це сам Господь Бог. Тому ми, будучи християнами, віруючими людьми, які хочуть зрозуміти науку, слово Господа Бога і наслідувати Його – повинні шанувати людське життя. Нехай у цей вечір кожен з нас замислиться: як я ставлюся і як повинен ставитися до людського життя».
«Нехай наслідком таких роздумів,— в основу яких ми повинні покласти розуміння, що ми самі одержали від Бога цей дар життя і кожен, хто є поруч, так само отримав його, — буде щиро бажати наслідувати Господа Бога в Його пошані до людського життя», — мовив Владика Микола на завершення.
Перед Літургією медичні працівники мали можливість приступити до Таїнства Покаяння, а відтак прийняти Євхаристію до свого серця.
За словами отця Ярослава, опісля Служби Божої всі присутні відправилися на старунську гору, де відбулася незвична Хресна дорога «Stabat Mater» у виконанні струнного ансамблю Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк «Quattro corde».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ