Для працівників сфери освіти провели семінар «Застосування нових форм духовного та еколого-патріотичного виховання»

Нещодавно, на базі Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся семінар «Застосування нових форм духовного та еколого-патріотичного виховання» для вчителів основ здоров’я та заступників директорів з виховної роботи Загвіздянської, Лисецької, Угринівської та Ямницької об’єднаних територіальних громад.

Захід провів референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайло Дзуль.

Розпочався семінар спільною молитвою, знайомством з учасниками семінару та вітальним словом від господарів заходу.

В рамках семінару о. Михайло презентував педагогам доповідь на тему: «Від екології душі до екології довкілля», в якій порушив питання взаємозалежності стану природного навколишнього середовища і стану людської душі.

Адже віруюча людина, яка дбає про стан своєї душі і визнає, що Господь є Творцем всього живого і її в тому числі ніколи не дозволить собі плюндрувати довкілля. Натомість так звані формальні християни з легкістю перетворюють цей Богом створений світ на велетенське сміттєзвалище і через гріхи проти природи очорнюють свою душу.

«Все залежить від екологічної свідомості, яка формується в нашій душі і від того, які цінності, ми, як педагоги та душпастирі, прищеплюємо нашим дітям», — зазначив священник.

Зокрема екореферент наголосив на тому, що особливо для дітей важливе значення має добрий приклад дорослих та віра в Бога-Творця, а екологічне та патріотичне виховання має базуватися на християнських цінностях.