У стінах духовної семінарії відбулася конференція із Регіональним Делегатом «Лицарів Колумба Івано-Франківської Митрополії УГКЦ»

У вівторок, 14 березня, спільнота Івано-Франківської духовної семінарії у рамках спільної конференції зустрілася із представником «Лицарів Колумба Івано-Франківської Митрополії УГКЦ». Гостем семінарії став Регіональний Делегат Лицарів Колумба в Івано-Франківській Митрополії УГКЦ — п. Мирослав Мазур.

Основна мета цієї зустрічі полягала у представленні семінаристам основних функцій діяльності цієї братерської організації.

Зустріч розпочалась із представлення п. Мирослава отцем-ректором Тарасом Путьком, після чого гість провів показ інтерактивної презентації.

Спершу Регіональний Делегат розповів історію заснування Лицарів Колумба, її структуру і подальший розвиток та поширення у світі. Як відомо, в Україні «Лицарі Колумба» були створені у 2005 р. Блаженнішим Любомиром Гузаром після його візиту до США.

Також п. Мирослав розкрив функції діяльності мирянської організації, а згодом представив основні верстви населення, яким надається необхідна допомога. Братерська організація в Україні активно займається волонтерством, роздаючи гуманітарну допомогу, всіляко підтримує внутрішньо переміщених осіб, допомагає ЗСУ, проводить молитви, катехизації, духовно-психологічні реабілітації для українських захисників та їх сімей, а також багато інших видів діяльності.

Згодом були описані основні моменти прийняття нових осіб до цієї спільноти, а також розкрито відповідь на запитання, який буде майбутній вектор розвитку братів-семінаристів.

У кінці була надана можливість семінаристам поставити запитання п. Мирославу щодо діяльності Лицарів Колумба та отримати розгорнуту відповідь.

Наприкінці зустрічі о. Тарас подякував гостю і наголосив на важливості існуванні подібної організації, оскільки вона надає можливість реалізувати чоловікам своє християнське служіння.

Довідково:

Лицарі Колумба — це чоловічий мирянський католицький орден, що об’єднує своїх учасників по всьому світі. Свій початок вона бере в 1882 році, коли о. Майкл Джозеф Макґівні вирішив створити організацію, яка б вирішувала безліч тогочасних локальних проблем. Орден обрав свою назву, оскільки Христофор Колумб є образом ревного католика, місіонера і мандрівника, який намагався проголосити добру звістку Новому Світу.

В Україні організація функціонує із 2005 року, і на сьогоднішній момент до неї входять близько 2000 чоловіків та діє 45 рад.

Діяльність Лицарів Колумба заснована на 4 принципах: благородність, єдність, братерство, патріотизм. Орден регулярно організовує велику кількість благодійних заходів для своїх членів, сімей, молоді та багато інших. Від початку війни в Україні у 2014 році, а згодом від повномасштабного вторгнення до України 24 лютого 2022 року організація займається підтримкою ВПО, і на цей час являється другою за величиною гуманітарною благодійною організацією.

Щоб вступити в організацію, необхідно виконати чотири умови для вступу:

1) Бути чоловіком і мати принаймні 18 років
2) Бути практикуючим вірним і ревним католиком
3) Бути запрошеним до ордену іншим лицарем Колумба, або надати довідку від місцевого пароха про те, що особа є дійсно практикуючим християнином.
4) Взяти участь в ініціації