У Старуні відбулися особливі моління з нагоди річниці від дня народження блаженного Симеона Лукача

У п’ятницю, 7 липня, у Відпустовому місці Симеона Лукача, що у Старуні, відбулися особливі моління за заступництвом покровителя старунської землі, в часі яких паломники мали нагоду отримати повний відпуст.

Урочисті богослужіння відбулися з нагоди 130-ї річниці від Дня народження блаженний священномученик Симеон Лукач, який народився рівно 130 років тому, у 1864 році, у селі Старуня.

Про це зазначає медіацентр Відпустового центру Симеона Лукача.

Цього дня Вечірню молитовну програму у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача очолив о. Іван Жук, еклезіарх Івано-Франківської Архієпархії.

Після Хресної дороги він очолив Божественну Літургію, в часі якої виголосив повчальну проповідь про почитання пророка Йоана Хрестителя, який був посланий Богом, щоб приготувати вибраний народ до визнання Ісуса Христа Месією.

«Пророк Йоан Хреститель був сином священника Захарії (з роду Аарона) і праведної Єлизавети (з роду царя Давида), родички Пресвятої Богородиці, коли вони були у похилому віці й вже не сподівалися на потомство. Йоан Хреститель, якого ще називають Предтечею, своїм суворим способом життя дав взірцевий приклад богопосвяченого життя. Він закликав людей до покаяння, кажучи: “Слідом за мною іде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Святим Духом” (Мр. 1, 7-8)», – пояснив проповідник.

Після богослужіння о. Іван провадив молитви на оздоровлення та поблагословив присутніх мощами блаженного Симеона.

На завершення всі присутні помолилися «Отче наш», «Богородице Діво», «Вірую» та «Слава Отцю…» в наміренні святішого отця Папи Франциска.

Прочани, що зуміли виконати всі необхідні для того умови, отримали Повний Відпуст. Опісля о. Юрій Сидір, священник Відпустового центру, подякував присутнім за спільну молитву та привітав о. Івана Жука з іменинами.

«Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щодня о 18.00 розпочинається вечірня молитовна програма. Протягом липня молимося Молебень до блаженного Симеона, Божественну Літургію та молитви за Батьківщину», — зазначають на фейсбук-сторінці Відпустового центру.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ