Працівники Карітасу Івано-Франківської Архієпархії провели тренінг для підлітків та волонтерів

У період з 4 по 6 липня, в рамках проєкту «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки ВПО та вразливих груп на парафіяльному рівні», відбувся виїзний тренінг від працівників Карітасу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ для підлітків та майбутніх молодих волонтерів із 12 парафій при монастирі отців Редемптористів, що в м. Івано-Франківську.

«Під час війни сотні тисяч українців долучилися до волонтерства. Серед них, звичайно, є підлітки. Активні та вмотивовані, вони мають багато ідей і планів, готові “перевертати гори”, але не завжди знають, з чого почати й часто не знаходять підтримки від старших», — зазначають на сторінці благодійного фонду.

Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці Карітасу.

Програма тренінгу складалася з різноманітних тем і активностей, основною метою яких було мотивувати молодих людей до діяльності, до служіння ближнім, починаючи зі своїх громад і парафій.

Зокрема, під час тренінгу розглянули такі теми:
— Хто такий волонтер та основні риси волонтера;
— Лідерство, хто такий справжній лідер;
— Вправи на командну роботу;
— Зустріч з психологом, на якій розглядалися теми з підліткової психології;
— Активні ігри в поєднанні з творчими та груповими завданнями.

Програма включала і духовну складову – спільна молитва Святої Літургії та майстер-клас з виготовлення вервиць. Так само відбувся вечір української пісні під супровід гітари.

Як підсумок триденної праці й навчання, молоді волонтери підготували й презентували свої ідеї щодо реалізації соціального служіння у праці з людьми похилого віку, з дітьми з інвалідністю та праці на підтримку та допомогу для ЗСУ

«Натхненні для звершення добрих справ, отримавши нові знання і досвід, знайшовши однодумців, підлітки повернулися до своїх парафій з великим бажанням служити ближнім», — зазначають організатори заходу.

«За ці дні, ми взяли для себе багато нового. Сподіваємося впровадимо деякі ігри на таборі, будемо ще довго згадувати молитви, вечір під гітару, плетіння вервиць, тренінги. Дякуємо за все, причастившись, помилившись, повертаємося додому», — поділилася своїми враженнями одна з учасниць заходу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ