У Рожнятові відбулися реколекції з мощами блаженного Симеона Лукача

З п’ятниці, 24 березня, по неділю, 26 березня, на парафії Різдва Господа нашого Ісуса Христа, що в смт Рожнятів, на запрошення отця-пароха Степана Твердохліба, відбулися Великопосні реколекції «Піст – шлях в обійми Небесного Отця».

«Переживаючи час Великого посту, метою якого є приготування наших душ та тіл до Воскресіння Спасителя, маємо дуже гарний спосіб підготуватися до подій, взявши участь у духовній віднові — реколекціях. Слово «реколекції» походить з латини і має кілька значень. Перш за все воно означає «зібратися разом», «зібрати розум докупи», «опам’ятатись», «привести себе в порядок», а врешті — «примиритись». Тому дуже важливо під час реколекцій збагнути: що я роблю добре, а що зле. Проаналізувати це і, найголовніше, змінити. Важливо просто не бути слухачем, але втілити почути у власне життя», — зазначає реколектант.

Провадив реколекції священник Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, о. Володимир Лукашевський. Вони мали на меті спонукати слухачів до переосмислення свого духовного життя, своїх стосунків з Богом, а також закликати до покаяння та навернення.

Протягом трьох днів місцева громада здійснювала духовну мандрівку, що була покликана привести їх до обіймів нашого Небесного Отця.

Першого дня реколекцій вірні помолилися Літургію Напередосвячених Дарів, після якої отець-декан Степан Твердохліб представив громаді отця-реколектанта. Опісля присутні почули першу науку, яка стосувалася теми «Послуху».

«Тема послуху є надзвичайно важливою, адже вже на зорі людства Бог дав одну єдину заповідь нашим батькам, яку вони звісно ж порушили, адже не вміли слухати. Старий Завіт переповнений історіями про те, чому так важливо для Бога, щоби його народ був вірний Йому, щоби людина нарешті змогла не просто слухати, але почути те, що Він їй приготував», – наголосив проповідник.

Важливим моментом цих днів віднови духа стало те, що впродовж реколекцій на парафії щодня вірні отримували благословення мощами блаженного священномученика Симеона Лукача.

У п‘ятницю ввечері спільнота молилася Хресну дорогу, текст розважання якої написав світлої пам‘яті Папа Бенедикт XVI, а також почули II реколекційну науку на тему «Гріх, як перешкода слуханню Божого слова».

Другого дня своєї духовної мандрівки вірні почули науки на теми прощення, покаяння та навернення.

Завершився другий день Таїнством Соборування. До районного центру приїхали 7 священників, адже це таїнство для оздоровлення душі і тіла звершує зазвичай саме така кількість духовних отців. Спершу вірні молилися молебень до Блаженного Симеона Лукача та послухали науку на тему «Навернення», а опісля тривала молитва на оздоровлення.

«Для звершення таїнства використовується єлей (олія, за можливістю — оливкова). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстівний продукт, але й лікувальний засіб, рідина для світильників, і косметичний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословення Божого. Єлеєм натирали тіло, змащували волосся. Єлеєм помазували на служіння священників та царів», — повідомляє о. Володимир.

«Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: “Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому” (Якова 14:15). З цього тексту видно, що вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що зцілююча сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священнодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів», – пояснили душпастирі.

В останній день реколекцій вірні зустрілися на Божественній Літургії. Оскільки кожного дня присутні мали нагоду приступити до Таїнства Покаяння, то на богослужінні кожен присутній міг прийняти Спасителя у Пресвятій Євхаристії.

«Остання тема цих реколекцій стосувалася нашого життя. Якщо раніше ми намагалися навчитися слухати Божий голос, говорили про головну перешкоду для цього слухання — гріх та намагалися його позбутися і знову повернутися до Отця; то в неділю ми хотіли навчитися впроваджувати почуте у своє щоденне життя. Бо недостатньо бути християнином тільки у храмі, маємо старатися бути ними постійно. Ми говорили, що хочемо відчути обійми нашого Небесного Отця, але правда в тому, що для того, щоб обійняти Бога, ми мусимо навчитися обіймати людину, що поруч з нами», – підсумував реколектант.

Після спільної молитви Літургії о. Володимир поблагословив присутніх мощами блаженного Симеона Лукача та освяченою водою. Він також подякував отцю-пароху Степану Твердохлібу за запрошення і можливість бути ці дні у Рожнятові та проповідувати для наших людей. Він також запросив мешканців Рожнятова на найближчі молитовні чування, які відбудуться у Старуні вже 28 березня.

Своєю чергою, отець-декан Степан Твердохліб подякував отцю-реколектанту за науки, служіння та сповідь, бажаючи рясних Божих ласк та натхнення у священничому служінні.

Повідомив о. Володимир Лукашевський