У рамках проєкту «Разом з Україною» вкотре відбулася зустріч з особливими дітками

У п’ятницю, 27 січня, у спільноті «Діти Ісуса», яка діє при Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківську, вкотре відбулася зустріч із психологами у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною». 

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Як і кожна зустріч у спільноті, сьогоднішня розпочалася зі спільної молитви за перемогу України.

Опісля діти танцювали банси та грали різні розвивальні ігри разом з батьками.

Пізніше відбулося чаювання, яке також є традицією при кожній зустрічі. Учасники спільноти мали змогу насолодитися чаєм зі смаколиками, а також поспілкуватися одні з одними.

Відтак відбулося заняття із психологами проєкту «Разом з Україною». На ньому спеціалісти розділили батьків та дітей на дві групи.

На своєму занятті діти зображали власне безпечне місце. Для кожного воно займає різні локації, хтось казав, що особисто для нього — це річка, для когось — гори, а для інших — рідний дім. Вони також обговорювали тривожні ситуації у житті та шукали шляхи до їх вирішення, а на завершення кожен поділився своїм враженням від заняття та емоціями, які зміг отримати під час тренінгу.

Як розповідає Валерія — психолог, яка займалася із дітьми: «Сьогодні ми працювали згідно з міжнародною програмою від ЮНІСЕФ «Діти та війна», яку ми адаптували для особливих діток. Ми зробили це для того, щоб діти навчилися навичок релаксації, подолання тривоги та розуміння свого емоційного стану. А ще, щоб вони розважилися, розвантажилися та позбулися поганих думок».

«Звичайно, що є свої особливості у праці з особливими дітками, але основних навичок їх можна навчити», — поділилася своїми враженнями від заняття психологиня.

Завершилося заняття у дітей так званим «Колом підтримки», у якому вони передавали іскру любові один одному. Вони також співали колядку «Бог ся Рождає».

Батьки ж, своєю чергою, спілкувалися із психологом Галиною про стрес, стресові ситуації, які нас оточують, а також про особливості надання першої психологічної допомоги. Кожен ділився своїми відчуттями та емоціями у момент, коли настає стресова ситуація.

«Такі заняття є особливими, бо кожен, хто приходить у спільноту «Діти Ісуса», є наповнений щирістю, добром та відкритістю, тут відчувається енергія позитиву. Батьки діляться всім, що їх турбує та підтримують один одного. І навіть я, коли виходжу звідси, відчуваю піднесення. Я щаслива, що працюю із людьми, і маю змогу щоразу заряджатися енергією від них. Та й знаєте, навіть попри те, що у нас не було світла, ми були тим світлом для всіх», — поділилася враженнями від заняття психологиня Галина.

«Дякую за заняття. Все було гарно та мега позитивно», — сказала учасниця тренінгу на завершення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ