На подвір’ї святині Архієрея тепло вітали діти, священнослужителі, вірні парафії та запрошені гості.
Відтак Митрополит Володимир подякував за гостинну зустріч й зазначив, що цього дня варто згадати всіх, хто вже не з нами — фундаторів та будівничих храму, вірних та душпастирів.
Згодом відбулася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир. Співслужили Архієпископу парох храму о. Іван Петрів, сотрудники святині о. Богдан Демчук та о. Андрій Луцький, а також запрошені священнослужителі Архієпархії.
У часі моління Митрополит Володимир виголосив проповідь, у якій роздумував над значенням Євангелія про чудесну ловлю риб у Генесаретському озері:
«По закінченні науки Божий Син запропонував рибалкам закинути їхні сіті. Христос запропонував те, що виглядає безнадійним: ніч, час риболовлі уже позаду, всі обставини здавалися несприятливими для цього діла. Та Симон-Петро з вірою мовив: “На Твоє слово ми постараємось знову”».
«Доволі часто ми вичікуємо, бо теперішній час здається несприятливим. Якби хтось із нас очікував ідеального, а на землі, звичайно, нема нічого ідеального на людському рівні, ми б тоді взагалі ніколи не розпочали жодного діла. Якщо хочемо в житті чуда, то маємо повірити Божественному Спасителеві на слово, коли Він закликає нас зробити щось неможливе. Це має статися відповідно до нашої міцної та палкої віри», — додав проповідник.
Відтак Єпископ привітав вірних зі столітнім ювілеєм храму та розважив над його значущістю:
«Сьогодні маємо обовʼязок подякувати Богові, що в цьому храмі народжуюся нові діти Божої любові, стаючи членами святої Христової Церкви, приймаючи Тайну Хрещення та Миропомазання. Тут молоді люди складають прилюдно свою присягу подружньої любові й вірності, одержуючи Боже благословення Святої Тайни Подружжя. У цій святині щоденно відправляється Божественна Літургія за живими та померлими. Зрештою, у цьому храмі впродовж усіх цих років відпроваджують слуг Божих, що віддають свою безсмертну душу Богові, а тіло землі на поховання».
«Найважче й найцінніше, коли ховаємо наших Героїв-Воїнів, які віддали своє життя за перемогу, волю та незалежність України. Завжди пам’ятаймо та молімося за них. Згадуймо про тих, хто захищає нас кожної хвилини», — мовив Митрополит.
Опісля моління Архієрей подякував присутнім та духовенству за спільну молитву, а парох храму о. Іван висловив слова вдячності Митрополиту за пастирську опіку.
Нагоду привітати вірян та священнослужителів мав і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який подякував Владиці Володимиру за його духовний провід, а парафії за невтомну працю.
Незабаром Митрополит Володимир вручив подячні грамоти душпастирям парафії та активним представникам громади. Зокрема о. Богдана Демчука проголосили протоієреєм та вручили золотий хрест
Насамкінець у храмі лунало Многоліття, а Митрополит Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.
На завершення присутні утворили на подвір’ї храму живий ланцюг єдності та виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».
Цікаво, що за декілька днів до святкування ювілею, на парафії здійснювали Місію священнослужителі та сестри-монахині Згромадження Воплоченого Слова. Впродовж чотирьох днів для охочих провадили Службу Божу, місійні науки та спілкування у форматі “питання-відповідь”. Окрім цього богопосвячені особи здійснювали катехизацію для школярів.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ