«Мир та любов може зароджуватись й розвиватися тільки з Христом», — Митрополит Володимир у Квітну неділю

У неділю, 28 квітня, коли наша Церква відзначає празник Входу Господнього в Єрусалим, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового міста Івано-Франківськ відбулися святкові моління. Архієрейську Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цього дня у храмі чисельно зібралися діти, молодь, парафіяни та гості святині.

У часі Архієрейської Божественної Літургії Митрополиту Володимиру співслужили Владика Микола Семенишин, о. Юрій Новіцький, настоятель собору, а також о. Юрій Прилепський, сотрудник святині.

Звертаючись до вірних із проповіддю, Митрополит Володимир роздумав над значенням найважливішого тижня у році, початок якого знаменує Квітна неділя — Великого або Страсного тижня.

«Цей Великий тиждень ми називаємо також Страсним, бо згадуємо Христові Страсті — катування, побої, вінчання терням і смерть на Хресті. Син Божий з любові до нас прийняв терпіння й хресну смерть, щоб перепросити Небесного Отця за наші гріхи та зробити нас Божими дітьми», — мовив Архієпископ.

А відтак додав: «Святе Євангеліє розповідає нам про тріумфальний вʼїзд Ісуса Христа до Єрусалиму. Місто зворушилося, народ вітає Христа окликами: “Осанна! Благословен Той, Хто йде в імʼя Господнє, Цар Ізраїльський”. Сповнюються пророцтва Захарії, словами: “Тішся донько Сіона, бо оце Цар твій приходить до тебе справедливий і спасенний, тихий, сидячи на осляті”. Увесь народ Єрусалиму вийшов Йому на зустріч: одні стелили свої одежі по дорозі, інші ломили галузки з дерев і кидали Йому під ноги. На згадку про цю подію ми освячуємо вітки лози й беремо її у свої руки, щоб, як колись народ в Єрусалимі, сьогодні, підносити вгору нашу лозу й повторювати слова «Осанна, Богу нашому».

«Дорогі в Христі! Людство, як колись, так і сьогодні, йде всякими дорогами, вживає різних засобів, застосовує різноманітні системи, але зазнає розчарування й зневіри. Як колись народ Єрусалиму, так і сьогодні, ми все більше й більше переконуємось, що щастя, соціальний лад, мир та любов може зароджуватись й розвиватися тільки з Христом і походити від Христа — найсвятішого, наймудрішого й найсильнішого Володаря всесвіту. Сьогодні в усіх наших храмах в Україні славимо Господа словами Утрені Квітної неділі: “Осанна Тобі, благословенний Ти, що прийшов спасти світ”, та заносимо свої молитви за наших Воїнів і настання переможного миру для нашої Батьківщини», — наголосив Архієрей.

Після Божественної Літургії о. Юрій Новіцький подякував Владикам за спільну молитву, а відтак запросив їх очолити Чин освячення вербових галузок.

Відтак всі присутні у святині заносили свої молитви за мир та перемогу в Україні, молячись духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Згодом духовенство та вірні вирушили на площу Митрополита Андрея Шептицького, де Єпископи спільно зі священнослужителями освятили вербове віття та привітали чисельно зібраних мирян із світлим празником.

На завершення молитовного дійства Владики уділили присутнім архієрейське благословення, а священнослужителі поблагословили вірних освяченою водою.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ