У Коломиї молитовно вшанували Героїв Листопадового чину

У середу, 1 листопада, минала 105-річниця з нагоди створення Західноукраїнської Народної Республіки. Вже традиційно, за ініціативи Лицарів Колумба, які діють при парафії Святого Йосафата, Коломийської Єпархії, на давньому цвинтарі «Монастирок» молитовно вшанували пам’ять Січових Стрільців.

Про це пише пресслужба Коломийської Єпархії УГКЦ.

На скорботне дійство зібралися священнослужителі, представники місцевої влади, інтелігенція, а також небайдужа громадськість міста.

Богослужіння очолив Преосвященний Владика Петро Голіней у співслужінні отців Коломийської Єпархії УГКЦ. Як зазвичай, Єпископ у своїй проповіді розповів усім про історичний аспект даної події в історії України, її значення в державотворенні.

«Ми сьогодні дивимося на ці хрести, і їх тут дуже важко, на жаль, злічити… Неодмінно ці Воїни заслуговують на нашу повагу, славу і молитву. На жаль, зараз наша земля продовжує приймати ті хрести й теперішніх борців за волю і незалежність нашої країни. Січові стрільці розпочинали ту боротьбу, а сучасні бійці мають її завершити», — мовив Владика Петро.

Наприкінці богослужіння військовий оркестр 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» виконав Державний гімн України, а хор Катедрального собору Преображення Христового «Світло Тавору» під керівництвом Світлани Гаргат виконав гімн Українських січових стрільців «Ой, у лузі червона калина».

На завершення Владика Петро додав:

«Як підкреслює завжди Блаженніший Святослав, наша Церква ніколи не була державною Церквою, але вона завжди була державотворчою. І серце радіє, що ми нині теж можемо щось зробити через наші церковні структури, через мирянський рух, через наших людей. Бо люди – це є Церква. Не Єпископ і священник, а вся громада і спільнота є Церквою. І мені приємно, що одним із таких яскравих лідерів національного і духовного життя є Ви — наші лицарі».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ