Італійську делегацію в особах отця Арістелло Міранда, директора CADIS (Камільянська міжнародна фундація із надзвичайних ситуацій), Доріани Сомми, координаторки проєктів Missione Calcutta Onlus та Стефано Гено, професора факультету соціальної психології Католицького університету Мілану, президента CDO (Конфедерація італійських благодійних асоціацій) у «Клініці Святого Луки» зустрів о. Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Священнослужитель провів делегацію кожним із 7-ми поверхів медзакладу та розповів деталі його спорудження.
Отець Віталій зазначив, що ще до війни, шляхом рефінансування платоспроможних пацієнтів, «Клініці святого Луки» вдавалося надавати безкоштовні медичні послуги для близько 8000-8500 малозабезпечених осіб на рік. А у період війни з’явилася можливість розширити соціальну роботу Церкви шляхом грантодавців. Такими фундаторами для клініки стали, в основному, католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації, які засновані Західними Католицькими Церквами. Так, за неповний рік, від початку повномасштабної війни, клініка надала медичні послуги для близько 32,5 тис. пацієнтів, з яких понад 9500 були вимушено переселеними особами.
Віцееконом пригадав, що у 2022 році був двомісячний період, коли послуги надавали абсолютно безкоштовно не тільки для переселенців, а й для місцевих жителів. Також був період, коли пацієнти мали 70% знижки від ціни медичних послуг.
У ході візиту до Лікувально-діагностичного центру, представники італійських благодійних організацій мали змогу оглянути новообладнане поліклінічне відділення, лабораторію, радіологічне відділення, операційне відділення та стаціонар.
Окрім цього, о. Віталій розповів про те, що історія Клініки розпочиналася із відносно маленького приміщення, яке мало 350 кв. м, сьогодні ж новий корпус медичного закладу має 7 поверхів площею 4200 кв. м.
Протягом вже трьох місяців у стінах Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки» у рамках проєкту «Разом з Україною» надають благодійні медичні послуги.
Як розповідають представники проєкту, за цей період послуги отримали понад 250 людей. І завдяки своєчасному обстеженню було вчасно виявлено серйозні захворювання. Спеціалісти Клініки вже роблять все для того, аби вилікувати захворювання.
Представники італійських благодійних організацій також поспілкувалися із пацієнтами Клініки. А відтак пані Доріана зазначила: «Після зустрічі із пацієнтами, ми вкотре впевнилися, що здоровʼя — найголовніша річ у нашому житті. І навіть у таких кризових ситуаціях, як війна, людям важливо піклуватися про себе».
«Здоровʼя — важлива річ для всіх. Для тих, хто може самостійно оплатити, і для тих, хто не має такої змоги. А перебуваючи у стінах Клініки, мені стало зрозуміло, що тут все функціонує для того, щоб пацієнт був здоровий не лише тілом, але й душею», — додала пані Доріана.
Своїми враженнями від перебування у «Клініці святого Луки» поділився й отець Арістелло Міранда: «Клініка буде великою підтримкою для всіх людей, особливо для тих, хто воював, і тих, кого війна зачепила особисто. Даний медзаклад створений для того, щоб не лише лікувати тіло, але й зцілювати ментальне здоровʼя людини, а цим самим лікувати душу».
На завершення свого візиту представники благодійних організацій відвідали кілька кабінетів лікарів та поспілкувалися зі спеціалістами.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ