У Голині створили осередок Лицарів Колумба

У неділю, 30 квітня, на парафії Покрови Пресвятої Богородиці, що у селі Голинь, створили осередок ордену Лицарів Колумба Івано-Франківської Митрополії Української Греко-Католицької Церкви.

Про це Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ повідомив о. Микола Хомин.

Дійство розпочалося зі Святої Літургії, яку очолив о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський, у співслужінні з о. Миколою Хоминим.

Опісля до присутніх з вітальним словом звернувся регіональний Делегат Лицарів Колумба в Івано-Франківській Митрополії УГКЦ пан Мирослав Мазур. Він представив діяльність братства та поділився метою створення даного осередку на парафії Покрови Пресвятої Богородиці.

Згодом відбулася основна частина заходу — ініціація нових учасників до ордену Лицарів Колумба.  Так, до нього приєдналися 30 братів-лицарів.

Насамкінець о. Анатолій Козак подякував новоприйнятим братам за бажання служити Богові та усім, хто підтримав ініціативу створення осередку.

Довідково:

Лицарі Колумба — це чоловічий мирянський католицький орден, що об’єднує своїх учасників по всьому світі. Свій початок вона бере в 1882 році, коли о. Майкл Джозеф Макґівні вирішив створити організацію, яка б вирішувала безліч тогочасних локальних проблем. Орден обрав свою назву, оскільки Христофор Колумб є образом ревного католика, місіонера і мандрівника, який намагався проголосити добру звістку Новому Світу.

В Україні організація функціонує із 2005 року, і на сьогоднішній момент до неї входять близько 2000 чоловіків та діє 45 рад.

Діяльність Лицарів Колумба заснована на 4 принципах: благородність, єдність, братерство, патріотизм. Орден регулярно організовує велику кількість благодійних заходів для своїх членів, сімей, молоді та багато інших. Від початку війни в Україні у 2014 році, а згодом від повномасштабного вторгнення до України 24 лютого 2022 року організація займається підтримкою ВПО, і на цей час являється другою за величиною гуманітарною благодійною організацією.

Щоб вступити в організацію, необхідно виконати чотири умови для вступу:

  1. Бути чоловіком і мати принаймні 18 років
  2. Бути практикуючим вірним і ревним католиком
  3. Бути запрошеним до ордену іншим лицарем Колумба, або надати довідку від місцевого пароха про те, що особа є дійсно практикуючим християнином.
  4. Взяти участь в ініціації

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ