Поблизу Архікатедрального собору відбулася роздача гуманітарної допомоги від Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

У вівторок, 2 травня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» вже втретє передала допомогу для людей, які проживають на території Центрального протопресвітеріату міста Івано-Франківська.

Вже традиційно роздача відбувалася поблизу Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового, що у місті Івано-Франківську. У цей день в Катехитичному центрі, біля головної святині міста, зібралося понад сотню людей, яким передали продукти та засоби гігієни.

Бенефіціари розповідають, що отримують допомогу вже вкотре, хтось другий, а хтось уже третій раз, залежно від того, скільки людей у сім’ї. Люди діляться, що пакет включає всі найнеобхідніші продукти, яких вистачає приблизно на місяць якісного харчування.

Пані Оксана розповідає, що у рамках проєкту «Разом з Україною» отримує допомогу вже втретє, і окрім цього, проходила обстеження у Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки». Жінка разом із родиною родом із Бучі, на Київщині, однак із 4-го дня повномасштабного вторгнення проживає в Івано-Франківську.

«Дякую всім, хто причетний до допомоги, яку видають у рамках проєкту «Разом з Україною». Дякую меценатам та всім людям доброї волі, оскільки без вас світ у сучасних реаліях — неможливий», — сказала пані Оксана.

Пані Наталія родом із Миколаєва, однак через те, що її місто знаходиться поблизу зони бойових дій, вона із сином покинула його, і вже понад рік мешкає на Прикарпатті.

«Весь вміст пакетів ми використовуємо сповна, бо у них є дійсно все те, що потрібно нам із сином. Дякую за можливість якісно обстежитися у клініці, адже, щоб оплатити самостійно, на жаль, коштів не вистачає. А своєчасне обстеження – запорука здоров’я. Дякую всім, хто допомагає нам», —  додала пані Наталя.

Допомогу отримав й пан Олег, житель міста Івано-Франківська. Чоловік щиро подякував за гуманітарну допомогу, надану йому та дружині, адже, за його словами, на дві пенсії, які отримує подружжя, без сторонньої допомоги важко прожити.

Загалом, поблизу головної святині міста, гуманітарну підтримку від Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ отримали 204 сім’ї.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

У рамках проєкту «Разом з Україною» в Івано-Франківській області протягом 5-ти місяців планується роздавати раз на місяць 1500 продуктових наборів, щоб забезпечити харчування 4500 осіб (продуктовий набір розрахований на сім’ю з 3-х осіб). Також, одночасно з продовольчою підтримкою, волонтери розповсюджуватимуть кожні два місяці 1200 наборів із засобами гігієни для сімей та наборів із засобами гігієни для центрів розміщення переселенців.

У продуктовий набір входить: рис 1 кг, макарони 1 кг, борошно пшеничне 1 кг, гречка 1 кг, булгур 1 кг, олія соняшникова 1 л, кукурудза консервована 2 шт., сардина 3 шт., тушкованка свиняча 2 шт., паштет 2 шт., соус «Український» 1 шт., кетчуп 1 шт., згущене молоко 1 шт., чай чорний 1 шт., кава розчинна 1 шт., сіль харчова 1 шт., печиво 2 шт., джем 1 банка, сухофрукти 300 г.

Своєю чергою набір для особистої гігієни містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ