У головній святині міста відбулася Архієрейська Божественна Літургія з нагоди Дня Незалежності України

«Сьогодні там, де б’ється українське серце, є свято всього нашого народу», – про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин під час урочистої Божественної Літургії в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового у четвер, 24 серпня, з нагоди Дня Незалежності України.

У цей день мешканці Івано-Франківська та околиць численно зібралися у головній святині міста, щоб молитовно дякувати Господеві за рідну Батьківщину, а також молитися за її перемогу над ворогом та настання довгоочікуваного миру в нашій державі.

Митрополиту Володимиру, який очолив святкову Архієрейську Божественну Літургію, співслужили душпастирі святині, зокрема настоятель митр. прот. Юрій Новіцький, Синкел у справах духовенства і священичих родин митр. прот. Степан Балагура, сотрудники о. Іван Жук та о. Тарас Дзяйло, а також ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Тарас Путько.

Після завершення Божественної Літургії Владика Володимир звернувся до вірних зі словами:

«Дорогі у Христі! Сьогодні там, де б’ється українське серце, є свято всього нашого народу. У кожному нашому храмі лине ця молитва до Всевишнього Господа за нашу Батьківщину. У цей важливий і важкий час для України ми просимо Бога, щоб був біля нас близько, щоб допоміг, охоронив, благословив справедливим миром і Своїм добром Батьківщину – Україну».

«Святкуючи 32-гу річницю відновлення Незалежності України, просимо Бога, щоб ми й наші майбутні покоління вже ніколи не відновлювали нашої Незалежності, щоб вона була в нашому народі завжди та вічно», – зазначив Митрополит Володимир.

За словами Архієрея, наша ціна нашої свободи є дуже велика, адже немає населеного пункту, де б ми не хоронили наших полеглих Воїнів, які з любові до Бога, Батьківщини й усіх нас віддали своє найдорожче.

«Вони віддали своє життя, щоб ми могли святкувати Незалежність України та жити у своїй рідній хаті, за словами Митрополита Андрея Шептицького», – додав Архієпископ.

«Цей день для кожного українця є великим святом. Ми просимо Бога, щоб оберіг нас, був близько з нами. А ми в любові та єдності, перепросивши одні одних, любили Бога, ближніх та неньку нашу – Україну. Нехай Господь благословляє наше воїнство, владу та український народ», – завершив свою проповідь Митрополит.

Опісля у соборі лунало святкове Многоліття, а завершились богослужіння молитвою за нашу Батьківщину – «Боже Великий, Єдиний» та архієрейським благословенням Митрополита Володимира для усіх присутніх у храмі.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ