У духовній семінарії відбулися урочисті моління з нагоди випуску VI курсу

Сьогодні, 30 квітня, у неділю Мироносиць, в Івано-Франківській духовній семінарії відбулися урочисті моління з нагоди випуску VI курсу, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Про це повідомляє офіційний сайт Івано-Франківської духовної семінарії.

На торжественних богослужіннях була присутня вся семінарійна спільнота, зокрема отці ректорату та брати-семінаристи, запрошене духовенство різних єпархій УГКЦ, рідні, близькі та друзі випускників семінарії.

Свято розпочалося у семінарійному храмі із уділення нижчих свячень: Чин поставлення читця, співця і свіченосця братів VI курсу, який очолив Преосвященніший Владика Володимир. У цьому часі Архієрей подав кожному свічку, що символізує світло слова Божого, адже новопоставлені брати у своєму душпастирському служінні будуть його нести довіреному їм люду. Згодом Архієпископ здійснив постриг випускників, а відтак вручив книгу Апостольських читань, після чого кожен зачитав уривок з Діянь Апостолів.

Наступною частиною свячень став Чин поставлення в піддиякони семінаристів.

Кожен брат одягнув дальматику, а також орар — символ ангельського служіння при Престолі Божому. Нововисвячені піддиякони за цим чином подали умивальницю Архієрею, вмиваючи йому руки та тричі промовляючи “Ті, що вірні”.

Згодом розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Володимир, а співслужили йому отці проводу духовної семінарії та душпастирі УГКЦ.

«Сьогодні під час Євангелії ми слухали про жінок мироносиць, які прислуговували для нашого Господа Ісуса Христа. Знаємо, що апостоли зі страху повтікали від Ісуса, а жінки супроводжували Його на хресній дорозі аж до Розп’яття. Саме їх Господь поблагословив першими дізнатися про Його Воскресіння», — з такими словами до присутніх звернувся Архієрей у часі своєї проповіді, роздумуючи про жінок-мироносиць, яких спогадуємо у цю неділю.

Також проповідник зазначив, що Свята Церква має цих жінок-мироносиць як сьогодні, так і у майбутньому. За його словами, це ті люди, які полюбили Господа, ті, які прислуговують Богу у його святих храмах, це наші матері, які дали кожному життя, показавши найперше нам Бога – Спасителя Ісуса Христа, а також Пресвяту Богородицю та святих.

«Це ті люди, які вклали нам цю віру, віру в єдиного Бога у Трьох Особах. Тому, дорогі у Христі, ці жінки-мироносиці є великим повчанням для усіх нас», — мовив Архієрей наприкінці.

Після Літургії були прочитані грамоти про нагородження отців проводу семінарії за віддану працю над формуванням та вихованням майбутніх священнослужителів, ревну душпастирську працю, а також з нагоди 130-ліття від заснування духовної семінарії. Зокрема, ректора семінарії о. Тараса Путька нагородили правом носити золотий хрест із прикрасами, а віцеректора о. Василя Михнюка, префектів о. Івана Війтишина та о. Івана Харевича, духівника о. Романа Кандрача іменували протоієреями та надали право носити золотий хрест. Духівників о. Ярослава Шмадила та о. Юрія Павлюка й сповідників о. Василя Гоголя та о. Михайла Віхотя нагородили правом носіння набедренника. Також подячні грамоти за внесок у виховання семінаристів вручили префектам о. Тарасу Дзяйлу, бр. Андрію Верстину й помічнику префекта бр. Роману Носику.

Відтак Митрополит Володимир спільно з о. Василем Гоголем, завідувачем кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, та ректором семінарії о. Тарасом Путьком вручили випускникам VI курсу дипломи про здобуття рівня магістра за освітньою програмою «Богослов’я» та дипломи про здобуття повного курсу формації до священства Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Насамкінець о. Тарас Путько подякував Митрополиту Володимиру за турботу над спільнотою семінарії, а також близьким та родичам випускників, які теж спричинилися до формування братів. За словами ректора, формація не завершується у семінарії, адже бути священником – це постійний розвиток, який полягає у русі вперед.

Своєю чергою, бр. Роман Носик, староста VI курсу, висловив вдячність Владиці за постійну опіку над спільнотою впродовж всього часу.

На завершення всі молилися за перемогу й мир в Україні, співаючи духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ