У Архікатедральному соборі відбулася подячна Архієрейська Божественна Літургія

Сьогодні, 24 січня, у Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківську, відбулася подячна Архієрейська Божественна Літургія з нагоди ювілею Генерального вікарія Івано-Франківської Архієпархії — митр. прот. Степана Балагури.

У цей день священнослужитель відзначив 50-ліття від дня свого народження. З цієї нагоди до головної святині міста прибули священнослужителі Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, а також духовенство інших архієпархій та єпархій Української Греко-Католицької Церкви, щоб молитовно дякувати Господеві за дар життя та священиче служіння о. Степана Балагури.

Також до собору чисельно прибули парафіяни, гості й представники влади.

Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, а співслужили йому Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возьняк, преосвященний Владика Йосафат Мощич — єпарх Чернівецький, владика-номінант Микола Семенишин — новопризначений єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії, ювіляр — о. Степан Балагура, а також чисельно зібране духовенство УГКЦ.

Своїм співом урочисте моління супроводжував Архікатедральний хор “Воскресіння”.

Після Божественної Літургії Митрополит Володимир Війтишин звернувся зі словами вітань до Генерального вікарія:

«Сьогодні ми усі зібралися на це богослужіння, щоб у молитві заносити до Всевишнього Господа подяку за дар Вашого життя, дар покликання та дар служіння».

«Коли говоримо про дар покликання, то знаємо, що багато доріг є у житті. Але хочу сказати, що це не Ви обирали, всі священники не обирали цієї дороги. Це був поклик Божий, який з-поміж усіх вибрав тих, які мали з храму Божого перейти у святилище, і там Йому прислуговувати. І Ви на цей поклик відповіли насамперед своїм навчанням, перебуваючи, зокрема у Римі, та укріпляючи себе наукою. А відтак своїм служінням, прийнявши пресвітерські свячення», — зазначив Архієрей, вітаючи ювіляра.

«У нашій Архієпархії Ви багато служили та служите, як багатолітній Судовий вікарій, а тепер — як Генеральний вікарій. Ви не забуваєте про пастирське служіння, до якого Вас покликав Господь, щоденно відправляєте Служби Божі та шукаєте вірних, будучи тим добрим пастирем. Направду Ваше служіння є Богом благословенне, адже Ви служите для всіх: для родини, виховуючи дітей у Божому дусі, а найбільше Ваше служіння є у прославі Всевишнього Господа».

Також Владика Володимир подякував душпастирю особливу опіку над катехизаціями на кожній парафії, щоб кожна людина могла пізнати у глибині Бога та досвідчити у своєму серці і пронести в любові все своє життя.

Відтак Митрополит Володимир доручив зачитати віце-канцлеру — о. Ігорю Сачкову привітальну грамоту для о. Степана від Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука з нагоди ювілею.

Після кожного привітання в храмі лунало гучне Многоліття.

Згодом до слів привітань для ювіляра доєднався Митрополит Ігор Возьняк та Владика Йосафат Мощич, а відтак настоятель Архіакатедрального собору митр. прот. Юрій Новіцький подарував ювіляру ікону “Коронування Пресвятої Богородиці”.

Пізніше о. Степана вітали діти та молодь, міський голова Івано-Франківська — Руслан Марцінків, а також вірні від імені всієї парафіяльної спільноти.

У часі вітань міський голова — п. Руслан вручив Генеральному вікарію нагороду “Гордість Івано-Франківської громади”.

«Я дякую Богу, що дав мені силу та наснагу до служіння. Господь оберігає мене, дає мені енергію, щоб я міг працювати кожного дня. За ці 50 років життя не завжди було легко, але коли було важко, я згадував слова псалмоспівця: “Господь — мій Пастир. Нічого мені не забракне. На пасовищах зелених оселив Він мене. На води тихі вивів Він мене”», — згодом промовив о. Степан Балагура.

Далі ювіляр подякував Богу за можливість спільно молитися у цей день.

«У цей день я хочу подякувати Богу за те, що покликав мене до праці у своєму винограднику. До праці, яка є служінням, щоб нам усім прийти до Царства Небесного. Дякую моїм батькам, моїй дружині та дітям, родичам, друзям та парафіянам», — мовив у своєму подячному слові ювіляр.

Наприкінці свого слова о. Степан висловив особливу подяку Митрополиту Володимиру та Митрополиту Ігорю:

«Яскравим прикладом перемоги є життя наших митрополитів, які ще як священники на Червоній площі відстоювали вихід з підпілля Української Греко-Католицької Церкви та її легалізацію й свободу, чого і домоглися. Наші владики з тисячами вірних не побоялися цього зробити, тому вони є яскравими прикладами перемоги у нашому житті».

На завершення всі зібрані у соборі молилися за перемогу та мир в Україні, співаючи духовний гімн “Боже Великий, Єдиний”.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ