Церква — це люди: в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ презентували благодійну діяльність

У вівторок, 2 квітня, у рамках щомісячних зборів протопресвітерів, благодійні організації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ презентували свою соціальну роботу, здійснену у 2023 році. На захід завітали журналісти прикарпатських ЗМІ.

Збори відбулися у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата. На них зібралися очільники благодійних організацій та близько десятка представників прикарпатських ЗМІ, а також духовенство.

Спершу з вітальним словом до присутніх звернувся керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Іван Стефурак, який представив учасникам зборів протопресвітерів, гостей, які сьогодні завітали на засідання.

Отець Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин, подякував медійникам за присутність та закликав журналістів до подальшої співпраці разом із Церквою та духовенством на благо українського народу.

Мальтійська служба допомоги м. Івано-Франківська

Діяльність благодійної організації презентував її керівник п. Роман Яручик. Він зазначив, що Мальтійська служба допомоги  нашого міста впродовж 2023-го року продовжувала підтримувати людей, життя яких сколихнула війна. Благодійники отримали 55 вантажівок гуманітарної допомоги, які згодом направлялися до найбільш потребуючих людей, що проживають на прифронтових територіях.

У 2023 році Мальтійська служба допомоги передала для Захисників 22 автомобілі, серед яких пікапи, карети швидкої допомоги та буси. Благодійна організація надавала й генератори, намети, пожежне спорядження та медичне обладнання загальною вартістю 90 тис. євро. 

Добровільні рятувальники МСД впродовж всього 2023 року навчали всіх охочих базових навичок із надання першої домедичної допомоги. Такі курси пройшли понад 12 000 людей.

Повномасштабна війна на території України не стала перешкодою для реалізації благодійних акцій «Святий Миколай іде до сиріт» та «Валіза у майбутнє», у рамках яких вдалося підтримати 2134 дитини.

При Мальтійській службі допомоги функціонує «Світлиця святого Миколая» та «Мобільний ігровий простір».

Мальтійська служба допомоги за 2023 рік надала допомогу для людей у потребі на суму 95 384 837 грн.

Гуманітарний центр Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Працю координаційного центру презентував о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва. Він зазначив, що вона включає такі напрямки:

– проживання та харчування біженців у будинках Архієпархії. Від початку повномасштабного вторгнення й до сьогодні у тимчасових шелтерах продовжують проживати 107 внутрішньо переміщених осіб, домівки яких знаходяться в окупації або ж зруйновані;

– підтримка людей у потребі, які попри жахіття війни залишилися проживати на прифронтових територіях нашої держави. У 2023 році була надана допомога постраждалим від підриву дамби Каховської ГЕС, зокрема на Херсонщину було доставлено осушувачі для приміщень, електрогенератори, продуктові набори, медикаменти, засоби гігієни, будівельні матеріали для відновлення затоплених будинків. Окрім того, Архієпархія надала прихисток для ВПО з підтоплених територій;

– надання гуманітарної допомоги, зокрема продуктових наборів, засобів гігієни, одягу та ліків. Кількість бенефіціарів – 6 200 людей;

– надання безкоштовних та пільгових медичних послуг при Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки». За 2023 рік Клініка завдяки власному рефінансуванню та пожертвам грантодавців (католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації з Італії) надала безкоштовні медичні послуги та послуги зі знижкою для близько 43,6 тис. пацієнтів, з яких понад 12,6 тис. були вимушено переселеними особами;

– психологічна підтримка ВПО. Архієпархіальні психологи підтримали 815 осіб, серед них 545 дітей та 270 дорослих;

– підтримка ЗСУ. За 2023 рік гуманітарний центр передав військовослужбовцям медикаменти, перев’язувальні матеріали, медичні розхідники, засоби гігієни, харчові продукти, генератори. Окрім того, Захисникам було надано 3 реанімобілі, 2 вантажівки та 3 позашляховики.

Якщо підсумувати всі пункти підтримки українського населення, то загальна сума видатків становить 41 211 441, 00 грн.

Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Діяльність даної благодійної організації презентував о. Володимир Чорній, директор Карітасу, синкел у справах соціального служіння Архієпархії.

Впродовж 2023 року Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ активно підтримував людей у потребі. Зокрема покривав продовольчі потреби людей, окрім того, при осередках Карітасу щоденно роздавалися благодійні обіди.

Карітас надав грошові гранти для внутрішньо переміщених осіб, а ще забезпечив літнє оздоровлення для дітей. Даний осередок соціального служіння 4 рази проводив ресурсно-відпочинковий захід «Пасіка любові» для відновлення сімей загиблих військовослужбовців. Окрім того, Карітас втілив у реальність програму «Прихисток: ремонт та облаштування», й надав підтримку для постраждалих від підриву Каховської ГЕС на суму 1 764 039 грн. Карітас реалізував щорічну акцію «Перший портфелик» для школярів.

Благодійна організація підтримала 8 громадських ініціатив, загальна сума наданої їм допомоги становить 724 814 грн.

Важливо згадати, що завдяки Карітасу вдалося підтримувати 10 соціальних ініціатив релігійних громад Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

При Карітасі діє «Простір дружній до дитини», де протягом року волонтери організовували різноманітні заходи для дітей. Благодійний фонд забезпечив функціонування центрів догляду вдома та постійно надавав реабілітаційне обладнання, а також засоби догляду, продуктові набори та ліки для найбільш соціально вразливих верств населення.

Загалом впродовж 2023 року Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ надав допомогу для людей у потребі на суму 88 685 162 грн.

Парафії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Впродовж всього 2023 року, і від початку повномасштабного вторгнення, вірні, які проживають у різних протопресвітеріатах Архієпархії, підтримували наших Захисників та людей, які втратили власні домівки через агресію російської федерації.

Таким чином, парафіяни на чолі зі своїми духовними наставниками підтримали українське військо харчовими продуктами, засобами гігієни, ліхтарями, спальниками, кариматами, медикаментами, автівками (106 шт.), амуніцією, наметами, аптечками, тепловізорами, пристроями нічного бачення, генераторами (35 шт.), павербанками, дронами (97 шт.), бронежилетами, термобілизною, буржуйками, окопними свічками та вервицями.

Парафії сприяють лікуванню та реабілітації військових й підтримці сімей, які втратили найрідніших на війні.

Загальна сума наданої допомоги становила 34 038 862 грн.

Якщо підсумувати всю вищезгадану діяльність благодійних організацій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, то загальна сума, на яку була надана допомога у 2023 році, становила 259 320 302 грн. Впродовж двох років повномасштабної війни благодійні організації надали гуманітарну підтримку на суму 700 млн грн.

Насамкінець о. Іван Стефурак представив присутнім п. Вікторію Плахту, відповідальну секретарку Національної спілки журналістів України та координаторку Івано-Франківського центру журналістської солідарності. Священнослужитель розповів про співпрацю між Центром солідарності та Архієпархією у соціальному секторі.

На завершення о. Іван подякував всім, хто завітав на презентацію, а також заохотив до подальшої співпраці між Церквою та журналістами.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ