«Свято любові»: Владика Микола відвідав «Дім Матері і Дитини» у Горохолині

У неділю, 11 лютого, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив душпастирський візит у «Дім Матері і Дитини», який знаходиться у селі Горохолина, Богородчанського протопресвітеріату. Будинком, в якому знаходять притулок матері зі своїми дітьми, опікуються сестри-монахині Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова.

Розпочалося дійство зі спільної молитви Архієрейської Літургії, яку очолив Владика Микола у співслужінні о. Мирослава Сім’яника.

До спільного моління долучилися мешканці будинку та сестри-монахині, зокрема провінційна настоятелька матінка Марія Гошівська Макота.

Звертаючись до присутніх у часі проповіді, Єпископ-помічник зазначив, що у 36-ту неділю по Зісланні Святого Духа ми відзначаємо свято любові. Цього дня у Євангелії ми чуємо, що найбільший законовчитель питає Ісуса про те, яка найбільша заповідь. На що Господь відповідає, що найбільша заповідь — “Люби Господа Бога свого всім серцем, усією душею і розумом своїм”. І друга, подібна до першої, — “Любіть ближнього свого, як себе самого”.

«Євангеліє сьогодні говорить до нас про любов до Бога, до ближнього і до себе. Бо щоб справді полюбити ближнього, найперше треба полюбити себе. Тож як правильно любити себе? Знаєте, нам потрібно робити це не тільки тому, що ми є найкращими, найрозумнішими чи найкрасивішими, а тому, що ми є Божими дітьми», — додав Архірей.

Відтак Владика Микола ствердив, що кожен із нас живе у цьому світі тому, що є улюбленим сином чи дочкою Господа: «Людина живе тому, що вона є люблена Господом, а нам, своєю чергою, потрібно вчитися любити Його та нашого ближнього».

Опісля цього Єпископ-помічник зазначив, що для того, щоб утвердитися у Божій любові, нам достатньо глянути на хрест Господній. На ньому чітко видно, що руки на хресті розташовані так, немов Христос нас всіх обіймає, бо дуже сильно любить.

Після спільної молитви Владика Микола привітав всіх присутніх у храмі, зокрема сестер-монахинь, та подякував за їхнє невтомне служіння. Він також висловив вдячність о. Мирославу за постійну підтримку сестер та єднання у молитві з мешканцями дому.

Слова подяки лунали й для доброчинців та жертводавців «Дому Матері та Дитини», які спричиняються до того, щоб у будинку завжди панувала любов, а на вустах його мешканців — справжня щира посмішка.

Відтак у святині лунало Многоліття, а Владика Микола уділив всім своє архієрейське благословення.

Опісля спільної молитви та слів подяки, мешканці будинку провели екскурсію для Владики Миколи. Продовжилася візитація духовно-мистецькою програмою, яку підготували сестри-монахині разом із дітками.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ