Священнослужителі та вірні Івано-Франківської Архієпархії взяли участь у Міжнародному саміті «Україна — Життя. Гідність. Перемога»

У пʼятницю, 9 червня, у Києві відбувся Міжнародний саміт «Україна — Життя. Гідність. Перемога». У події взяли участь представники Церков, влади, громадського сектора України та запрошені гості зі Сполучених Штатів Америки. Прикінцеве слово першої частини дискусії виголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. До заходу доєдналися духовенство та вірні Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів о. Йосафат Бойко.

Як зазначає душпастир, натхненником, ідейником та спонсором цього саміту стала голова Фонду «Chalice of Mercy» п. Валентина Павсюкова.

Серед організаторів — «Protez Foundation», один із найбільших у світі благодійних фондів із протезування та реабілітації українських військових, цивільних та дітей.

Співорганізатори — українські профільні громадські інституції: громадянський рух «Всі разом!», благодійний фонд «Сім’я», благодійний фонд «За гідність людини», організація «Save Ukraine», «Всеукраїнський собор».

Спікерами заходу стали Джейсон Джонс, президент Освітньої організації з прав людини, Владика Віталій Кривицький, SDB, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ, Валентина Павсюкова, Андрій Буковинський, засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Сім’я», Геня Самборська,
голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини», серед інших — Джошуа Чарльз, Руслан Кухарчук, Олександра Загородня, Яків Градінар.

Участь у саміті взяла делегація з Івано-Франківська, зокрема душпастирі Архієпархії о. Йосафат Бойко, ВС, та о. Роман Терлецький, голова руху «За життя» п. Ярослав Дубас, медичні працівники з міського та обласного перинатальних центрів, представники навчальних закладів, а також депутати із Прикарпаття.

За словами організаторів, метою заходу було:

— сформувати пріоритети розвитку України на основі усвідомлення національної ідентичності, яку вороги України впродовж століть намагалися знищити;
— на всіх можливих рівнях, в тому числі й законодавчому, старатися пропагувати цінність життя кожної людини — від моменту зачаття і до природної смерті;
— пропагувати цінності віри, сімʼї, родини, свободи та солідарності у процесі розвитку нашої держави.

Пані Валентина зуміла організувати чудових спікерів-доповідачів, які старалися донести до учасників головну думку — захищати життя кожної людини від зачаття до природної смерті.

«На перший погляд, це очевидна річ, що людське життя має найбільшу цінність і його потрібно захищати. Однак ми зустрічаємося з такими життєвими парадоксами, як аборт, «право» людини вирішити чи іншій людині «жити» або «не жити», у випадку аборту чи евтаназії», – зазначає душпастир.

Питання, яке ставили перед присутніми доповідачі, стосувалися майбутнього, після перемоги у війні, життя нашого народу: «Якої перемоги ми хочемо і хто буде жити на нашій землі?».

«Учасники саміту, слухаючи доповіді, утверджувалися у правді про те, що наша українська державність має ґрунтуватися на таких цінностях, як життя, як сімʼя, як діти, бо всі ми розуміємо, що без дітей і без народжуваності не буде майбутнього у нашій Батьківщині, а тому є святим обовʼязком кожного українця піклуватися про гідне життя теперішніх і майбутніх українців. Це є наша відповідальність перед Богом і перед народом», — розповідає о. Йосафат.

Слухання промов, спілкування, дискусії, спільна трапеза — це особливі моменти саміту. Доповідачі-спікери ділилися своїм досвідом життя, даючи свідчення про велику дію Господа у житті кожного з них.

Як представники Церкви, до присутніх промовляли Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, та Владика Віталій Кривицький, єпископ Київсько-Житомирської Дієцезії РКЦ.

Дякуємо Богові за цей чудовий час, проведений у молитві та турботі про наш народ у теперішньому і в майбутньому.

«Дякуємо всім організаторам і учасникам з Івано-Франківської делегації — представники Церкви, руху «За життя», обласного та міського перинатальних Центрів, навчальних закладів», — висловлює подяку о. Йосафат Бойко.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ