Спільнота особливих «Дітей Ісуса» відсвяткувала празник Святого Миколая

Сьогодні, 19 грудня, на свято Миколая Чудотворця, учасники спільноти «Діти Ісуса», яка щонеділі збирається при Архікатедральному соборі на недільну Літургію та дозвілля, спільно зі своїм духівником о. Іваном Стефураком, волонтерами Мальтійської служби допомоги та семінаристами духовної семінарії свщмч. Йосафата влаштували для особливих дітей празник Святого Миколая.

Розпочалося святкування з Божественної Літургії, яку очолив о. Іван Стефурак, а прислуговували діти з особливими потребами.

Понад 40 учасників спільноти разом із батьками молилися за Боже благословення для спільноти та добробут усіх жертводавців та доброчинців, завдяки яким дітки отримали подарунки.

В часі проповіді о. Іван наголосив на важливості віри в Боже чудо, яке Господь щоденно творить для кожного.

«Формула Святого Миколая довела, що творіння чуда під силу кожній людині! Той, хто по-справжньому вірує в Ісуса Христа, здатний робити ті самі діла, що робив Ісус Христос. І для цього зовсім не потрібно володіти якимись магічними чи чудодійними силами, достатньо мати дитяче серце, відкрите до любові. Такими серцями володіють наші особливі дітки», – запевняв духівник.

На підтвердження цих слів священник переповів цікаву історію, яку він почув від Владики Діонісія Ляховича під час прощі українців в Італії до гробу святого Миколая у Барі.

«У Сполучених Штатах Америки одна сім´я мала дволітнього хлопчика і на кілька рочків старшу дівчинку. У хлопчика виявили пухлину головного мозку. Сім´я дуже переживала, бо не мала достатньо фінансів, щоб лікувати дитину. Батьки, як звичайно журилися, і казали, що тільки чудо може вилікувати їхнього малого синочка. Старша сестричка чула цю мову про чудо. Вона мала свою «свинку» – скарбничку, в яку кидала монети. Вона її розбила, взяла всі гроші, і пішла до аптеки та попросила продати їй чудо, яке лікує пухлину головного мозку. Аптекарка каже, що вони в аптеці чуда не продають, тільки ліки. Дівчинка жалісно розплакалась. За цією сценкою спостерігав один гарно одягнений пан. Згодом він запитав, скільки вона має грошей у руках. Вона сказала, що має один долар і кілька центів. І він відповів, що цієї суми вистачить для «чуда». Це був відомий нейрохірург Карлтон Армстронґ. Він безкоштовно зробив операцію хлопцеві, і той видужав. Мала дівчинка купила чудо одним доларом і кількома центами. Вона дуже любила свого братика, і тому сталося чудо!», – розповів душпастир.

Отець Іван продовжив, щоб зробити чудо, нам треба розбити свою «свинку» егоїзму та скупості, щоб могти поділитися дарами з іншими. Кожне ділення чимось власним є малим чудом. Добро народжує інше добро та створює великий ланцюг взаємотворення добрих справ. Тому сьогодні неабияк важливо пам’ятати такі слова: «Хто бере – наповнює руку, хто дає – наповнює серце».

Після завершення Літургії в часі свята до дітей завітав Святий Миколай і кожному вручив окремий подарунок, про який дітвора просила у нього у своїх листах. Для усіх присутніх волонтери з Мальтійської служби влаштували цікаву та веселу розважальну програму з піснями, танцями та загадками. Завершилося свято солодким столом та чаюванням!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ