Солідарні з українським народом: Івано-Франківську Архієпархію відвідує делегація з Італії

У вівторок, 18 липня, до Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ завітала делегація гостей з Італії. У цей день до України прибуло близько 10-ти людей, серед яких представники міжнародних благодійних організацій, медичні й соціальні працівники, а також психологи.

У часі візиту гості відвідали Івано-Франківське Архієпархіальне управління, Івано-Франківську духовну семінарію свщмч. Йосафата й Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки».

Стінами медзакладу делегатів провів о. Віталій Максимів, віцееконом Архієпархії, спільно із медичною директоркою пані Русланою Іваночко та менеджеркою з розвитку пані Тетяною Легун.

Отець Віталій розповів, що «Клініка святого Луки» є соціальним проєктом Івано-Франківської Архієпархії. Він підкреслив, що у даній установі платоспроможні особи платять за медичні послуги, а соціально вразливі верстви населення мають можливість обстежуватись тут пільгово та безкоштовно шляхом рефінансування від надходжень платоспроможних пацієнтів.

Відтак пані Руслана провела делегацію кожним із 7-ми поверхів клініки. Вони побували у поліклінічному відділенні, лабораторії, радіологічному відділенні, операційному відділенні та у стаціонарі.

У часі візиту о. Віталій розповів, що ще до війни шляхом рефінансування платоспроможних пацієнтів вдавалося надавати безкоштовні медичні послуги для близько 4000-4500 малозабезпечених осіб на рік. А у період війни з’явилася можливість розширити соціальну роботу Церкви шляхом грантодавців. Такими фундаторами для клініки стали, в основному, католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації, які є засновані західними католицькими Церквами. Так, за неповний рік з моменту, коли розпочалася повномасштабна війна, клініка надала медичні послуги для близько 32 тис. пацієнтів, з яких понад 4700 були вимушено переселеними особами.

«Окрім того, у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною», який діяв при Івано-Франківській Архієпархії, базові медичні огляди отримали 540 осіб, серед яких жінки, діти, люди похилого віку та інваліди, які не мали б доступу до профілактики та лікування. Також всі бенефіціари отримали набори ліків. Завдяки медичним скринінгам нам вдалося зафіксувати близько десяти випадків важких захворювань», — зазначив о. Віталій.

Завершуючи екскурсію, представники клініки підкреслили, що медичний заклад став великим інструментом в руках Церкви для соціального служіння. Серед планів на майбутнє — відкриття першого в Україні реабілітаційного центру для відновлення після травм, який функціонуватиме відповідно до міжнародних стандартів й надаватиме допомогу для військових, які постраждали у часі бойових дій.

Відтак делегація відвідала Католицький ліцей святого Василія Великого та готель «Станіславів».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ