Служіння потребуючим. Тиловий фронт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Безумовно, війна – це те, що змінює кожного. Чи ти на передовій, а чи глибоко в тилу, де більш-менш спокійніше, – ніколи не можна залишитися байдужим. Коли 24 лютого війська росії нахабно вдерлися в Україну, це стало точкою відліку чогось нового. Як відомо, будь-яка криза – це також і можливість, шанс зробити щось справді велике. Це й по суті відбувається сьогодні, свідками чого є ми всі з вами.

З моменту військового вторгнення росії в Україну наш народ об’єднався в цілі волонтерські рухи, які стараються допомогти всім потребуючим. Ця допомога стосується як вимушено переселених осіб, так і людей, які й досі перебувають під ворожими обстрілами в своїх рідних містах.

Щоби якомога краще координувати та організовувати гуманітарну допомогу для потребуючих, в Івано-Франківську активно діє Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр. Один з напрямків діяльності Центру – організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій.

Так, цілий ряд структур Архієпархії активно перекваліфікувалися і, зважаючи на рід своєї діяльності, сьогодні стали справжнім тилом для наших захисників. Очевидно, першим завданням Церкви є завжди молитися, але, як відомо, «віра без діл – мертва», а тому служіння нашим ближнім – це служіння самому Христу.

Адмінбудівлі Архієпархії

Станом на сьогодні адмінбудівлі Архієпархії, до яких входить Духовна семінарія, урочище Підлюте, Католицький ліцей св. Василія Великого, будинки та приміщення, які надали парафіяни, монастирі, вже дали прихисток для майже 1400 вимушено переселених осіб. Близько 500 осіб з вимушено переселених забезпечуються безкоштовним триразовим харчуванням. Більша частина з них старається активно допомагати та стають волонтерами.

Розподільчий пункт

Окремим видом діяльності Координаційного центру стала також організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій.

За майже чотири тижні діяльності з різних парафій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та єпархій/екзархатів з-за кордону, а також від різних доброчинців до своєрідного розподільчого пункту, який знаходиться в одній з адмінбудівель Архієпархії, вже привезли понад 200 тонн допомоги.

Щодня звідси волонтери відправляють великі гуманітарні конвої, які вже успішно прибули в такі населені пункти як Очертине, Авдіївка, Покровськ, що на Донеччині, а також до Сумської, Харківської та Київської ВЦА. На даний момент передано понад 130 тонн такої допомоги.

Лікувально-діагностичний центр святого Луки

Починаючи з 2 березня, Архієпархія, яка є засновником Лікувально-діагностичного центру святого Луки, повідомила, що не лише усім переселенцям, які прибули до Івано-Франківської області, а також і місцевому населенню працівники ЛДЦ зможуть надати безоплатні медичні послуги. Адміністрація клініки просила з розумінням поставитися до запропонованої послуги, а саме звертатися пацієнтам у крайній потребі, а не з метою профілактики.

Станом на сьогодні клініка вже надала понад 4500 тисячі безкоштовних медичних послуг.

БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Від моменту військового вторгнення росії в Україну «Карітас» із ще більшим запалом продовжує служіння для мирних людей, які страждають від агресії ворога. Нині благодійний фонд діє в різних напрямах реагування на гуманітарну кризу внаслідок воєнних дій на Сході України.

За словами працівників «Карітасу», їм вже вдалося допомогти понад 2,5 тис. тимчасово переміщеним особам. Але вони допомагають не лише тим, кому вдалося евакуюватися, а й тим, хто залишився вдома.

Кожна людина, яка прибуває до Івано-Франківська, може зареєструватися в «Карітасі» та отримати фахову допомогу: поселення, забезпечення харчами, медичний огляд в ЛДЦ.

«Щоб отримати нашу допомогу, потрібно зареєструватися. Це можна зробити через наш сайт, за номером телефону нашої гарячої лінії та через QR код, який є на листівках, що наші працівники та волонтери роздають прибулим на вокзалі. Вони також можуть безпосередньо звернутися до нашого координаційного штабу на вул. Лесі Українки, 1, що в Івано-Франківську. Щодо тих осіб, які перебувають поза межами Івано-Франківська, то вони можуть звернутися по допомогу через парафіяльних священників нашої Архієпархії, які співпрацюють з «Карітасом», і через них ми надамо допомогу», – пояснює директор фонду.

Мальтійська служба допомоги

Мальтійська Служба Допомоги (МСД) Івано-Франківська у своєму логістичному центрі, що в Драгомирчанах, розклала модуль загальною площею 1500 кв.м для проживання 250 осіб.

Також у центрі Івано-Франківська, між Ратушею та Архікатедральним собором, МСД розмістила кризовий центр, який складається з наступних модулів: координаційний центр, польова кухня, медичне рятівництво, психологічна підтримка.

Як бачимо, війна об’єднала для ще кращої роботи усі структури Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, щоби спільними зусиллями могти краще та ефективніше допомагати потребуючим.

Ми віримо, що в цій війні ми не одні, адже з нами Бог, отож і перемога буде за нами!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ