Служіння Христа ради: Владика Микола Семенишин уділив ієрейські свячення в Інсбруку

У неділю, 25 червня, у Церкві єзуїтів в Інсбруку відбулися ієрейські свячення. Преосвященний Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, очолив Архієрейську Божественну Літургію, під час якої уділив Святе Таїнство Священства диякону д-р Ігорю Гінді.

Співслужили Владиці Миколі Ординарій Інсбрука Їх Преосвященство Владика Герман Ґлетлер, Генеральний Вікарій для Східних Католицьких Церков в Австрії о. Юрій Коласа, Абат Ордену Премонстратенців Раймонд Шраєр, Абат Цістеріанського ордену в Штамс Герман Ерд та численно зібране духовенство Римо- та Греко-Католицької Церков.

Звертаючись до присутніх в часі проповіді, Владика Микола роздумував над жертвою всіх святих українського народу, хто на нашій рідній землі відзначився своєю любовʼю, відданістю та вірністю Христові. 

«Можна терпіти і страждати, але це не буде блаженством, якщо не буде чинитися ради Христа. Упродовж тисячоліття християнства в Україні ми мали багатьох різних людей, які як мученики віддали свої життя, або жили так, як бажав Господь і все віддавали заради Христа».

За його словами, останнє блаженство Нагірної проповіді Ісуса Христа має стати нашою головною вказівкою в житті.

«Усі аспекти нашого життя мають бути присвячені Богу. Стараймось усі наші дії продовж дня, тижня, місяця, року виконати так, щоб можна було сказати, що ми старались зробити це якнайкраще ради Христового імені. Хоч це не так просто, як видається на перший погляд. Не так легко одразу пізнати Божу волю і зрозуміти, чи наші дії справді в Його імʼя. Коли ми впевнені що вчинок відповідає засадам християнського життя, це не завжди просто виконати. Треба мати неабияку силу духу, щоб у всіх сферах життя наслідувати Христа», – наголосив Єпископ.

Вітаючи диякона д-р Ігоря, Владика Микола побажав завжди прямувати до святості:

«Сьогодні ми тут, бо наш диякон Ігор Христа ради буде поставлений в пресвітери. Христос покликав його, а він відгукнувся. І він знову і знову казатиме: “Так, я тут, щоб служити Тобі, бути Твоїм добрим учнем, збільшувати в мені любов до Тебе і до ближнього”. Молімось за нашого Ігоря, щоб він і надалі жив так, як подобається тому, хто його покликав. Доброта та святість не мають меж, тому завжди буде куди рости та примножувати чесноти. Продовжуй твоє служіння на славу Божу і Христа ради».

У часі Літургії, після Херувимської пісні, за Чином поставлення ієреїв, Владика Микола рукоположив у пресвітерський сан диякона д-р Ігоря. Новоієрей, після трьох обходів навколо престолу, зачитав визнання віри. Опісля Єпископ прочитав молитви ієрейських свячень.

Відтак нововисвячений ієрей був облачений у священничі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримав служебник та чашу. Після чого став до престолу і поруч з усіма душпастирями служив Божественну Літургію.

По завершенні спільної молитви лунало Многоліття, відтак нововисвячений о. д-р Ігор Гінда звернувся до усіх присутніх зі словами вдячності:

«Передусім подяка належить Господу, який покликав мене, моїм батькам та сестрі, які завжди молилися за мене та дарували любов. Саме з вами я пройшов першу школу людяності та щирості, за вас перших завжди буде моя молитва. Також, щиру вдячність висловлюю Єпископу-помічнику Владиці Миколі Семенишину, та в його особі Преосвященному Архієпископу і Митрополиту Володимиру Війтишину, Синкелу у справах духовенства і священничих родин митр. прот. Степану Балагурі та всій курії Івано-Франківської Архієпархії. Любов до Бога і служіння людям – саме таке намірення хочу взяти собі на ціле життя у служінні Господу, Церкві та людям».

Завершилася урочиста Архієрейська Літургія гімном подяки святого Амвросія Медіоланського «Тебе, Бога, хвалимо» та спільною молитвою за Україну.

За доброю традицією нововисвячений душпастир уділив своє перше благословення усім присутнім, даруючи пам’ятний образок на згадку про важливу подію. 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ