Розпочалася VІ провінційна Капітула отців Згромадження Воплоченого Слова

У понеділок, 20 лютого, із Архієрейської Божественної Літургії розпочалася шоста провінційна Капітула отців Згромадження Воплоченого Слова. Її очолив Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин на монастирській парафії свв. Кирила і Методія, що у с. Крихівці, поблизу Івано-Франківська.

Співслужили Владиці Володимиру о. Антоній Вацеба, ВС, Протоігумен та капітулярні отці Згромадження.

Насамкінець Літургії Митрополит Володимир звернувся до присутніх з вітальним словом:

«Ми завжди молимося Божественну Літургію в наміреннях наших парафіян, та сьогодні молимося за ваші намірення. Приємно, що ваша Капітула розпочалася у цей час — після Стрітення Господнього. Симеону  було сказано «Бо не помреш, доки не побачиш Христа Господа, Який народиться від Чистої і Пренепорочної Діви». Так і ми з вами маємо завдання від Бога і слідуємо його плану: ми прийшли на цю землю, а потім Господь покликав нас ближче, до свого Престолу… У цьому нашому покликанні стараймося бути з Господом! Щоб ми були ближчі до Бога, а Бог був ближчим до нас».

«Я радо прийшов на ваш поклик помолитися Святу Літургію і просити Святого Духа, аби дав усім підкріплення і силу в нинішньому часі війни. Цей час і справді важкий, та якщо розглядатимемо його, як теперішнє — буде надто пізно… На Синоді єпископів, що відбувся недавно, Блаженніший Святослав закликав нас дивитися у день завтрашній — на зцілення від ран війни. Після перемоги повернуться ті, хто будуть як фізично, так і душевно травмовані війною. Хто, як не ми з вами, маємо бути перші у цьому нашому служінні й допомогти цим людям? Бажаю, аби на вашій Капітулі ви дивилися не на сьогоднішній день, а в майбутнє», — додав Архієрей.

Згодом о. Антоній також подякував Митрополиту Володимиру за його пастирське благословення на початок Капітули та подарував йому ікону лику Христа з Туринської плащаниці ручної роботи, що виготовлена методикою випалення на дереві.

«Нехай ця ікона страждаючого лику Христа, яка хоча й не має високої мистецької вартості, буде для нас нагадуванням, що ми всі, які зараз переживаємо біль війни, покликані наслідувати Христа у Його страстях, а отже – і у його воскресінні», – сказав отець, вручаючи Владиці подарунок.

На завершення присутні виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив всім Архієрейське благословення.

Довідково:

Капітула проходитиме у монастирі сестер-монахинь Згромадження Пресвятої Родини в с. Гошів, що на Франківщині.

Згідно власного права Згромадження Воплоченого Слова, провінційна Капітула скликається провінційним Настоятелем раз на три роки. Капітула належить до консультативного, інформативного і дорадчого органу управління Згромадження. Ціль провінційних Капітул є надання Протоігумену загального бачення всієї Провінції, всіх викликів, проектів, пропозицій, а, також, перевірки виконання та дотримання всіх приписів, ухвалених на попередній Капітулі.

У провінційних Капітулах беруть участь: провінційний Настоятель і його Рада, місцеві настоятелі всіх спільнот та всі члени Згромадження з вічними обітами, які належать до даної Провінції.