Родини військових здійснили паломництво до Меджугор’є

З 21 до 27 листопада 2022 р. тривало паломництво родин військових до Меджугор’є (Боснія та Герцеговина), організоване Паломницьким центром та Молодіжною комісією Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ з благословення Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина та за підтримки Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Учасниками паломництва були матері, батьки та дружини загиблих героїв, які починаючи з 2014 року віддали свої життя за мир в Україні. Також учасниками були ті. чиї рідні зараз захищають територіальну цілісність України.

Понад 60 прочан з різних куточків України (Івано-Франківщини, Житомирщини, Києва, Чернівців, Кропивницького) взяло участь у даній прощі, щоб молитися за мир і перемогу України, а також у своїх приватних наміреннях, щоб Господь допоміг пережити біль втрати. Духовний супровід у паломництві здійснювали о. Іван Сас та о. Михайло Віхоть.

Розпочалася проща Службою Божою у Гошівському монастирі на Ясній горі, де прочани отримали благословення на щасливу дорогу.

По дорозі відбулася зупинка у Будапешті, у часі якої молилися Святу Літургію у каплиці Пресвятої Богородиці, що знаходиться у катедральному соборі святого Івана. Для прочан також була організована екскурсія містом.

Коротку зупинку паломники мали також у Хорватії, де мали змогу помолитися Службу Божу в Макарській туристичному центрі, розташованому в бухті між горами Біоково та Адріатичним морем.

У Меджугорʼє паломники перебували 3 дні, впродовж яких відвідали гору Подбрдо, місце обʼявлень Пресвятої Богородиці, де молилися на вервиці, а також здійснили сходження на гору Крижевац, де помолилися Хресну дорогу. Щодня прочани мали Службу Божу, приступали до Сповіді та Святого Причастя, брали участь у вечірній молитовній програмі у храмі святого Якова.

Також для учасників прощі відбулася зустріч з представниками молитовної спільноти “Світло Марії” та спільноти “Ченаколо”, яку створила італійська монахиня Ельвіра Петроцці для молоді з різними видами залежності.

Прочани також побували у будинку, де мешкає колишній канадський бізнесмен Патрік та його дружина хорватка Ненсі, які поділилися свідченнями власного навернення та божої опіки у ньому житті.

Віримо. що Пресвята Богородиця зцілить рани на душі кожного  хто є в неспокої, хто переживає біль втрати. спричиненої війною та охоронить своїм материнським омофором.