«Преображення Ісуса Христа — це заклик до нашої переміни», — Митрополит Володимир на парафії села Пороги

У суботу, 19 серпня, з нагоди храмового празника Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив архіпастирський візит на парафію Преображення Господнього, що у селі Пороги, Солотвинського протопресвітеріату.

На подвір’ї храму Митрополита, вітали діти, молодь, вірні та гості храму, а також парох храму о. Іван Стефанишин та запрошені священнослужителі.

Відтак Митрополит Володимир у співслужінні священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ здійснив Чин освячення храму та освятив престіл.

Згодом розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, у часі якої Владика Володимир виголосив проповідь, у якій розповів присутнім про значення сьогоднішнього свята:

«Сьогодні велике свято Преображення Господа нашого lсуса Христа. Щоб скріпити віру у своє Божество, Спаситель показує свою силу і славу в часі коли Преобразився на горі Тавор. Обличчя Спасителя сяяло як сонце, а одежа побіліла наче світло (Мт. 17.2.). В тому часі біля Спасителя появились два найважливіші старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. Як тільки святий Петро проказав слова захоплення й радості, в той час ясна хмара огорнула їх, та із хмари стало чути голос: «Це мій Син улюблений, що Його, Я вподобав Його слухайте!».(Мт. 17.5). Цим славним Преображенням наш Господь Ісус скріпив у вірі святих апостолів перед тим, як мав бути пониженим, в час своїх страстей».

Згодом Архієрей додав, що своїми вчинками Господь засвідчує свою жертовність та самовідданість:

«Це славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа стало благодаттю не тільки для апостолів, але й для усіх нас. На горі Тавор Спаситель обʼявив апостолам і нам, що Він є Всемогутнім Богом, який бере на себе терпіння добровільно, щоб відкупити кожну людину і принести спасіння для усього світу. Як своїм славним Воскресінням Христос Господь засвідчив, що Він є правдивим Богом, так своїм Вознесінням дав доказ що, Церква Свята вистоїть перед усяким намаганням зла, і ніщо не зможе знищити її, і перетерпить всі негоди та напади ворогів до кінця віку».

Проповідник вважає, що коли ми розбудимо сильну віру в наших серцях, тоді зневіра та кривди, що завдають терпіння Святій Церкві Божій і нам, перестануть тривожити нас.

«Преображення Ісуса Христа, це заклик до нашої переміни, це заклик до нашого преображення, для зміни до досконалості. Ми обовʼязково зобовʼязані підносити свої душі до Бога, і ведені Ісусом Христом та Його Святою Церквою маємо перемінитися. Перемінитися, щоби йти у світ та нести світло Христа, нести зміни у суспільство, у відносини з родиною, у сімʼї та до наших ближніх. Молитва має супроводжувати нас на кожному кроці нашого життя, бо молитва перемінює світ і відносини з тими, хто чинить кривду й усякі підступи. Молитва зло перемінить на добро», — наголосив Митрополит Володимир.

Опісля Владика закликав присутніх молитися до Бога за нашу Батьківщину, особливо в цей час жорстокої війни. Він просить молитви за наших Воїнів, батьків та матерів, синів і дочок, братів й сестер, тих, хто бореться і здобуває волю та незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини.

Насамкінець Божественної Літургії Архієрей подякував всім, хто спричинився до зведення святині, а також висловив вдячність о. Івану Стефанишину за духовний супровід парафіян.

Відтак присутні молилися «Боже Великий, Єдиний», а Митрополит Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.

Після цього на подвір’ї храму здійснили освячення води та кошиків з фруктами.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ