Представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого взяли участь у науковій конференції «Богослов’я нації»

У період із 28 по 29 квітня відбулася молодіжно-студентська наукова конференція «Богослов’я нації», організована Таврійським християнським інститутом спільно з Міжнародним альянсом для розвитку християнської освіти у конференц-залі готелю «Надія».

У заході взяли участь представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Руслан Делятинський, викладач цієї кафедри — о. Віталій Деркач та голова Студентського самоврядування Тарас Котик.

Про це інформують на сайті Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

На початку ректор ТХІ Валентин Синій привітав учасників конференції, серед яких відзначив представників різних конфесій – не тільки протестантів, як організаторів і учасників форуму, але й інших учасників – вірян Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України.

Першим спікером наукового форуму був Юрій Чорноморець, доктор філософських наук, професор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, який представив доповідь «Нація і національне визволення у світській та релігійній традиціях західної культури». Цікавою була доповідь студента-магістранта ОП «Богослов’я» Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Михайла Мілешкіна «Питання конфесійної самоідентифікації українських християн в умовах повномасштабного вторгнення».

Завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Руслан Делятинський у неділю, 28 квітня, представив доповідь «До питання про роль богословської освіти у формуванні української національної та громадянської ідентичності українців (на основі нового закону України)». Наступного дня, 29 квітня, викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін о. Віталій Деркач в онлайн-форматі представив доповідь «Католицька Церква та її вчення щодо війни».

Наприкінці першого дня роботи конференції відбулася загальна дискусія, в якій взяли участь доктор філософських наук Юрій Чорноморець (Український державний університет імені Михайла Драгоманова), доктор філософських наук Ірина Горохолінська і студент-магістрант Михайло Мілешкін (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), кандидат історичних наук Руслан Делятинський (Івано-Франківська академія Івана Золотоустого) та магістр богослов’я Валентин Синій (Таврійський християнський інститут).

Учасники дискусії відповіли на актуальні питання щодо перспектив розвитку богословської освіти в Україні, зокрема в умовах повномасштабної війни росії проти України, щодо внеску Церков і релігійних організацій та закладів богословської освіти у процеси формування української національної ідентичності та становлення сучасної української нації.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ