Помер отець Карлос Міґель Буела – засновник Чернечої Родини Воплоченого Слова

З великим смутком повідомляємо, що сьогодні, 23 квітня 2023 року, о 16:40 год., на вісімдесят другому році життя, упокоївся у Бозі наш дорогий отець-засновник, о. Карлос Міґель Буела, ВС.

Він заснував два чернечих Згромадження: чоловіче Згромадження Воплоченого Слова (ЗВС) у 1984 році, та жіноче Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матарá (ЗСГДММ) у 1988 році, що, разом з мирянами Третього Чину ЗВС, становлять одну Чернечу Родину Воплоченого Слова.

Отець Буела останнім часом хворів на серцеву недостатність, кілька днів тому був госпіталізований у Генуї (Італія) з двосторонньою пневмонією, яка пізніше ускладнилася панкреатитом. Попри відмінну медичну допомогу, на превеликий жаль, похилий вік отця вплинув негативно на процес лікування.

Перед відходом до Господа отець Карлос, ще перебуваючи при свідомості, зміг прийняти святі Таїнства. А Святіший Отець Франциск, Папа Римський, дізнавшись про передсмертний стан отця Карлоса, 20 квітня повідомив у телефонній розмові Протоігумену ЗВС в Італії, що уділяє отцю Карлосу своє Апостольське благословення та повний відпуст.

Про поминальні богослужіння за упокій душі о. Карлоса Буели, що будуть служитися при наших монастирях ЗВС та парафіях в Україні, буде повідомлено згодом.

Просимо ваших молитов за упокій новопреставленого.

Біографічна довідка:

Отець Карлос Міґель Буела народився в м. Буенос-Айресі (Аргентина) 4 квітня 1941 р., у глибоко релігійній родині. У 1964 р. розпочав навчання у духовній семінарії, та, в час своєї формації, був учнем двох великих світичів аргентинської Церкви: отців Хуліо Менвʼєля та Леонардо Кастеляні.

Майбутній засновник Згромадження Воплоченого Слова отримав священиче рукоположення 7 жовтня 1971 р., на свято «Владичиці Вервиці» (за лат. календарем), у крипті Собору «Люрдської Владичиці» в Сантос Луаґрес (область Буенос-Айреса, Аргентина); і вже наступного дня відслужив свою першу Службу Божу в Соборі Божої Матері з Лухану, що є покровителькою Аргентини.

Від початку свого священичого служіння, серед усіх обов’язків свого стану, отець з особливою наполегливістю займався працею з молоддю, що спонукало його написати книгу «Молодь в третьому тисячолітті». Також він був викладачем у численних церковних закладах для мирян та духовенства, а також капеланом різних товариств та спільнот.

Отець Буела є автором численних книг, зокрема таких, як: «Катехизм для молоді», «Сучасні атаки проти сім’ї», «Марія з Лухану, таємниця жінки, яка чекає», «Священники назавжди», «Наша Служба», «Фатіма. І сонце танцювало», «Моя парафія. Христос близько», «Мистецтво батька», «Служебниці», «Мистецтво сопричастя» та численних статей, опублікованих у різних часописах.

Після десятилітньої парафіяльної праці, о. Карлос, будучи єпархіальним священиком, 3 травня 1981 р. отримав особливу благодать, що надихнула його заснувати місійне Згромадження. Три роки пізніше, 25 березня 1984 р. (на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці за лат. календарем), він заснував чоловіче Згромадження «Воплоченого Слова», а ще через 4 роки, 19 березня 1988 р. – Згромадження «Служебниць Господа та Діви Марії з Матара», жіночу гілку Чернечої Родини Воплоченого Слова. Обидва Згромадження мають ідентичні Конституції.

Відомий, як невтомний проповідник та поширювач Духовних Вправ за методом св. Ігнатія з Лойоли, о. Буела заснував навчальні заклади в Італії, такі як, Центр Вищих студій «св. Бруно із Сені» та Науковий Проект ім. «Корнелія Фабро» (для видання творів цього італійського священика та філософа). Також, о. Буела заснував школи, доми милосердя для дітей, неповносправних, сиріт, людей похилого віку та беззахисної молоді у різних країнах світу. Останні роки свого життя о. Карлос Буела, ВС проживав у Генуї,  що на півночі Італії, де й завершив свій земний шлях.