Парафіяни храму свв. Кирила і Методія піднялись на «Гору Мучеників»

Нещодавно парафіяльна спільнота храму свв. Кирила і Методія, що у Крихівцях (поблизу Івано-Франківська), піднялася на «Гору Мучеників», що у с. Микуличин на Прикарпатті.

Похід у гори, у якому взяли участь 49 мандрівників, очолив преп. о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії.

Про це на своїй фейсбук-сторінці зазначив о. Йосафат Бойко.

По дорозі на гору паломники молилися Хресну дорогу, розважаючи над страстями Христовим на основі фатімських обʼявлень. «То була гарна нагода на кожній стації трошки перепочити, зачитуючи тексти розважать», — розповідає священнослужитель.

На самій горі був час на Сповідь, а опісля вірні молилися на Службі Божій, яку відправив о. Йосафат.

«Дякуємо Богові за цей чудовий день, за гарну погоду і за спільну молитву Хресної дороги й Служби Божої на «Горі Мучеників». Нехай Господь береже всіх, хто взяв участь у цьому паломництві», — висловив вдячність душпастир.

Довідково:

У 2017 році з нагоди 100-ліття обʼявлення Діви Марії у Фатімі у селищі Микуличин відбулося освячення Хреста на одній з гір — на полонині. Так розпочалося втілення ідеї створення памʼятного молитовного місця на честь мучеників нашої Церкви та нашої української землі. У 2018 році Владика Василь Івасюк, Єпископ Коломийський, спеціальним декретом проголосив це місце відпустовим.

«Гора мучеників» — це особливе місце у горах поблизу села Микуличин на Прикарпатті, яке кожного року стає більш розвиненим та притягує до себе кожного разу все більше і більше паломників, які йдуть на гору, моляться, просять прощення гріхів, сповідаються, приступають до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

Ідея створення «Гори мучеників» виникла ще у 2001 році у засновника Згромадження Воплоченого Слова о. Карлоса Міґеля Буела під час його перебування в Україні, коли він брав у честь в беатифікації мучеників нашої Батьківщини України.

Разом з сестрами Служебницями Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова взявся втілити цю ідею місцевий підприємець, генерал у відставці пан Василь Яремчук.

«Заглядаючи в історію цього місця, згадуємо, що сам день освячення місця, став по особливому «мученицьким», бо збігся з трагічною загибеллю сина п. Василя — Віталія», — зазначає о. Йосафат.

Ідея створення такого комплексу має за ціль збудити в пам’яті вірних нашої Церкви свідомість приналежності до Христової Церкви. Ця вірність Церкві неодноразово в історії випробовувалася навіть мучеництвом. Мученики — це ті особи, які не зрадили Господа Бога і Святу Церкву і навіть віддали своє життя, пролили кров за Христа.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ