«Ніколи не зупиняйтеся на одному місці, бо хто зупиняється, той вже програв», — Владика Микола Семенишин в Університеті Короля Данила

У п’ятницю, 5 травня, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив Чин освячення нового приміщення в Університеті Короля Данила та відкрив І Всеукраїнську науково-практичну конференцію.

Подія розпочалася Чином освячення, який здійснив Владика Микола Семенишин у співслужінні Владики Феогноста Бодоряка, вікарія Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ.

На захід чисельно зібралися студенти та викладачі вищого навчального закладу, представники влади та запрошені гості.

Опісля освячення з вітальним словом до присутніх звернулися Владика Микола та Владика Феогност. Зокрема,  Владика Микола передав усім найщиріші вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

«Це сьогоднішнє дійство черговий раз доводить, що ми незламні. Яким би сильним не був ворог, земний чи небесний, він не переможе нас, якщо ми будемо й далі стояти. Стіймо міцно та навчаймося! Дорогі дівчата й хлопці, я маю надію, що ви приходите сюди, аби здобувати знання. А вам, дорогі професори, бажаю не зупинятися на тому чого вже досягли, бо завжди потрібно навчатися. Ніколи не зупиняйтеся на одному місці, бо хто зупиняється — той вже програв. Тому від щирого серця бажаю всім нам: вчімося, зростаймо, ділімося здобутими знаннями і в такий спосіб разом, під пильною Божою рукою, будуймо нашу державу», — мовив Владика Микола.

Згодом усіх запросили доєднатися до І Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему «Теорія та практика правозастосування в сучасних умовах державотворення».          

Її розпочали виконанням духовного гімну України «Боже Великий, Єдиний». Відтак присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих за волю України Захисників та невинно вбитих громадян.

За доброю традицією, відкрили конференцію єпископи. Першим слово мав Владика Микола Семенишин, який пригадав учасникам, що 2023 рік в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений світлої пам’яті Патріарху Любомиру Гузару. Так, Єпископ-помічник поділився словами Блаженнішого Любомира, які він сказав під час зустрічі з юристами:

«Світ міняється, тому юристові, як нікому іншому, треба устигати за цими процесами змін, щоб бути актуальним і затребуваним на ринку послуг. Для цього треба якісно працювати над собою. Це постійне навчання або самоосвіта, а також дисципліна, працьовитість і уміння брати на себе відповідальність. Вчімося брати на себе відповідальність».

Відтак Владика Микола висловив керівництву та професорському складу вищого навчального закладу особисту підтримку:

«Нехай Господь благословить сьогоднішній день та усю вашу працю. Щоби ті знання, які ви передаєте своїм учням, служили не для особистих цілей, а для розбудови нашого суспільства».

Опісля зі словом виступив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що молодь будує наше майбутнє, а тому дуже приємно, що її вислуховують та допомагають у становленні. Також пан Руслан наголосив, що питання освіти у м. Івано-Франківськ є одним з тих, які найбільше порушуються та обговорюються, адже вищі навчальні заклади мають бути гідними сучасного українського юнацтва.

Далі слово мала народна депутатка України пані Оксана Савчук, яка зазначила, що у часі викликів варто пам’ятати ким ми є насправді та виховувати у собі основні цінності, на яких тримається суспільство — духовність, віру, патріотизм та ідейність.

Згодом виступив Віктор Кімакович, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА. Він говорив про цінність освіти у формуванні свідомого громадянського суспільства та подякував, що студенти у своєму житті опираються на добрі основоположні стандарти.

Відтак, для усіх охочих розпочалася конференція.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ