Нагодуємо всіх: Мальтійська служба біля катедри готова постачати гарячою їжею переселенців (ВІДЕО)

Сьогодні, 27 лютого, з благословення Митрополита Володимира, Мальтійська служба допомоги розгорнула біля Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння координаційний центр для біженців з інших областей України.

В Україні четвертий день поспіль триває повномасштабна війна, оголошена Російською Федерацією. Протягом усього часу тисячі українців мобілізовуються та стараються бути поруч та підставити братнє плече одне одному.

Українська греко-католицька церква не залишається осторонь. Всі наші священники та єпископи знаходяться на своїх парафіях, зі своїми вірними. Придатні цокольні приміщення храмів використовують як бомбосховища, також посилюється волонтерських рух.

Зокрема, в Івано-Франківську, при Архієпархії УГКЦ вже створений координаційний центр допомоги усім постраждалим від непрстих обставин сьогодення.

Кризовий центр МСД в центрі міста складається з декількох модулів: координаційного центру, польової кухні, медичного рятувальництва та психологічної підтримки.

Польова кухня працюватиме щодня з 12:00 до 20:00 , щоби усі потребуючі могли отримати гарячий прийом їжі – біженцям надаватимуть повноцінні сніданки, обіди та вечері та гарячий чай з імбирем.

«Ми готові надавати гарячу, смачну, поживну їжу для людей. Наразі люди приносять різноманітні продукти, а ми готуємо їжу. В найближчому часі буде працювати три польові кухні, які в часі найбільшої кількості переселенців та потребуючих з міста зможуть забезпечити харчуванням 2000-2500 осіб щодня. На одній кухні одночасно будуть готувати їжу для усіх охочих», – розповіла Наталя Петронів, кухар польової кухні.

Мальтійці закликають всіх людей не бути байдужими та прийти на допомогу.

Кухня постійно потребуватиме базового набору продуктів та щодня оновлюватиме інформацію на своїх сторінках у Facebook.

Зараз працюють більше 100 волонтерів Мальтійської служби, які пройшли усі необхідні курси для надання першої невідкладної допомоги.

Важливо наголосити, що Мальтійська Служба Допомоги (МСД) Івано-Франківська у своєму логістичному центрі, що у с. Драгомирчани, розклала модуль загальною площею 1500 кв.м. для проживання 250 осіб.

Також пригадуємо, що напередодні Митрополит Володимир звернувся зі спеціальним зверненням до духовенства та вірних нашої Архієпархії.