«На землі робиться багато добра, починаючи від перемоги Ісуса Христа над гріхом і смертю», — Владика Микола Семенишин в Архікатедральному соборі святого Юрія у Львові

У суботу, 6 травня, в день святого великомученика, Побідоносця і чудотворця Юрія в Архікатедральному Соборі святого Юрія відсвяткували Престольний празник. З цієї нагоди Архиєпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возьняк звершив Архиєрейську Літургію у співслужінні з Єпископами-помічниками Владикою Володимиром Груцою та Владикою Миколою Семенишиним, який на запрошення завітав з Івано-Франківської Архієпархії, та духовенством Львівської Архиєпархії.

Про це повідомляють на офіційному сайті Львівської Архієпархії УГКЦ.

У часі Божественної Літургії Владика Микола звернувся до всіх присутніх. Під час проповіді Єпископ-помічник роздумував над життя великомученика Юрія:

«Ісус Христос своєю смертю переміг смерть і став джерелом надії для всього людства. Великомученик Юрій також віддав своє життя за віру, за Божу правду. Серед духовенства ми знаємо багатьох осіб, які своїм життям перемогли зло, неправду і несправедливість. Називаємо їх мучениками. А скільки нині людей віддають свої життя задля миру, справедливості, добра! Скільки людей не шкодують своєї праці, фізичних і духовних сил, щоб послужити ближньому! Я глибоко переконаний, що кожен із нас, коли проаналізує, то побачить, що сьогодні чи вчора зробив добре діло, сказав комусь добре слово, за когось помолився».

Він також звернув увагу вірян:

«У світі діється дуже багато добра, та про це засоби масової інформації не надто інформують, бо вони ― мало сенсаційні. Попри жахливу війну, попри різного роду злочинства і кривди, про які ми щоденно довідуємося, маємо пам’ятати, що на землі робиться багато добра, починаючи від перемоги Ісуса Христа над гріхом і смертю. Ми знаємо багато мучеників, які віддали свої життя за віру в Бога, за любов до своєї Церкви. Ми також у щоденному житті робимо чимало добра, поборюючи тим самим зло», ― додав Єпископ-помічник.

Розвиваючи тему творення добра та служіння людям, Владика Микола згадав постать Блаженнішого Любомира Гузара, якому мав честь служити як секретар.

«Користаючись нагодою, що в нашій Церкві 2023 рік проголошений роком Патріарха Любомира Гузара, поділюся кількома особистими спогадами, які засвідчують, як Блаженніший Любомир дбав про добро інших. Коли до Блаженнішого Любомира хтось просився на розмову, то перше, що чув ― «чим може послужити». До останніх днів він служив іншим. Дуже відповідально ставився до людей, які просили його про молитву. Часто перепитував ім’я людини й в яких наміреннях просила помолитися», ― підкреслив Владика Микола.

Також наголосив, що для Блаженнішого Любомира жити ― означало працювати: «Він любив вислів «праця єдина з недолі нас вирве». Завжди максимально використовував час на працю, та попри це надавав перевагу людині. Бажаю кожному із нас ставати великими. А це можливо через щоденне служіння. Завдяки цьому у світі ставатиме менше зла», ― додав Єпископ-помічник.

На завершення владика Микола звернувся словами, які Блаженніший Любомир промовив до багатотисячного зібрання на Майдані Незалежності 1 грудня 2013 року: «Чиніть добро! При Божій помочі зможемо подолати зло».

Опісля Архиєрейської Літургії відбулося водосвяття на подвір’ї храму та окроплення вірян свяченою водою.

Завершилося святкування гаївками від львівського Ансамблю народної музики й танцю «Ґорґани».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ