На парафії Стрітення Господнього відбулася урочиста розколяда

Сьогодні, 12 лютого, у празник Трьох святителів — Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, у храмі Стрітення Господнього, Північного протопресвітеріату м. Івано-Франківська, відбулася урочиста розколяда за участю парафіяльних спільнот та запрошених гуртів.

Щоб насолодитися співом різдвяних колядок, на святкову подію чисельно зібралися парафіяни святині, мешканці міста, представники влади, запрошені гості та всі охочі.

Спершу відбулася Божественна Літургія, яку очолив парох храму о. Тарас Нейлюк. У часі Літургії вірні мали нагоду приступити до Тайни Покаяння та Євхаристії. На завершення моління парафіяни йшли до святкового мирування з нагоди празника.

Перед тим, як розпочати розколяду, із вступним словом до вірних звернувся о. Тарас Нейлюк — парох храму.

«Всіх радий бачити на сьогоднішньому святі. У цей день Ісус Христос кличе усіх нас, щоб ми ще раз Його прославили та заспівали для Нього, згадуючи ті колядки, які ми приносили під Його Кивот. Сьогодні переживаємо не найкращі часи нашої історії, але Христос каже, що хто вірний в малому, той буде вірний і у великому», — мовив священнослужитель, звертаючись до присутніх.

Відтак душпастир закликав вірян до вірності Господеві:

«Стараймося бути вірними в усьому Богові, не зраджувати свої традиції та свою віру. А, особливо, показувати майбутнім поколінням нашу молитву. Господь любить тих людей, які терплять та тих, які до Нього постійно приходять. У цей день звершуємо цикл коляди після різдвяних свят, ми начебто йдемо в минуле від Різдва Господнього, щоб знову принести Йому ту велику лепту жертви наших піснеспівів та молитов».

Згодом священнослужитель заохотив присутніх молитися, щоб Всемилостивий Господь почув голоси дітей, молоді та старших, які колядуватимуть цього дня, та подав усім велику благодать — перемогу та миру для України.

Першими виступали діти парафіяльної катехитичної школи святого Апостола Андрія. Найменші парафіяни представили цікаве вертепне дійство, спільно колядуючи та віншуючи на прославу Ісуса Христа.

Продовжилася розколяда виступом парафіяльного хору старшого покоління, які презентували українські народні колядки та патріотичні віншування.

Опісля порадував вірних та гостей колядками та віншуваннями молодіжний хор парафії Стрітення Господнього. Також у програмі були сольні виступи молоді та дітей.

У часі розколяди на церковному подвір’ї відбувся благодійний ярмарок на підтримку українських Воїнів, які захищають Україну від ворога.

Під час благодійної акції охочі могли придбати солодощі та різні речі релігійного вжитку.

Кошти, зібрані з пожертв, передадуть на потреби Збройних сил України.

Пізніше для глядачів на запрошення пароха храму виступили брати-семінаристи, які є учасниками “Благовісту” – хору Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

На завершення розколяди о. Тарас Нейлюк звернувся із подячним словом до всіх тих, хто спричинився до проведення розколяди, а також організації благодійної ярмарки. Душпастир зазначив, що парафіяльна спільнота храму Стрітення Господнього активно проводить волонтерську діяльність на благо України, а найголовніше — є духовною парафією, яка молиться і все робить на славу Бога.

Відтак військові передали подяку за волонтерську діяльність пароху храму о. Тарасу, а також одному із волонтерів парафії, які працюють для допомоги ЗСУ.

Насамкінець до слова запросили п. Оксану Савчук, народну депутатку України, яка висловила вдячність парафіяльній спільноті за допомогу українським воїнам, а також пароху храму за те, що він надихає на добрі справи, зокрема, проводячи благодійні ярмарки для потреб українських Захисників. Представниця влади зазначила, що Церква та українська нація є завжди разом, а завдяки цьому наша Батьківщина досягне перемоги.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ