Митрополит Володимир уділив пресвітерські свячення у храмі Різдва Христового

У неділю, 12 лютого, у храмі Різдва Христового, що у м. Івано-Франківськ, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин рукоположив п’ятьох дияконів у пресвітерський стан.

У цей день святкуємо празник Трьох святителів: свв. вел. архиєреїв Василія Великого, Григорія Богослова і Йоана Золотоустого. Символічно, що він став визначним у житті Романа Гулика, Юрія Валійона, Мар’яна Бурачка, Василя Бойка та Любомира Ільківа, які є новоієреями Української Греко-Католицької Церкви.

На урочистість у великій кількості зібралися вірні, молодь та діти, а також родичі та друзі новосвячених отців.

Архієрейську Божественну Літургію очолив Митрополит Володимир у співслужінні єпископа-номінанта Миколи Семенишина,  настоятеля храму о. Софрона Зелінського, ВС, ректора Івано-Франківської духовної семінарії о. Тараса Путька та душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У часі Святої Літургії Владика Володимир виголосив проповідь, у якій пригадав присутнім про діяння свв. Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого й закликав прославляти цей святковий день і молитися до цих Учителів Христової Церкви.

«Як сонце є джерелом світла й тепла, так і душа кожного з цих Трьох святителів була світлом Христової науки та джерелом добрих чеснот серед поганства того часу. Ці святі стали прикладом любові Бога й ближніх, високорозвиненого життя молитви й жертви, життя чистих звичаїв серед тодішнього світу. Саме тому вони є нашим прикладом впродовж шістнадцяти століть. За їхнім прикладом будьмо й ми непоборними й неустрашимими борцями за Святу Церкву, за віру й нашого Бога, у цей важкий час для нашої Церкви, народу й України», – зазначив Архієрей.

«Моліться до Бога за нашу Батьківщину, особливо за наших воїнів – синів і дочок, тих, хто бореться й здобуває волю та незалежність України віддаючи своє життя, як жертву. Адже Бог та Україна – це клич сьогоднішнього часу до всіх нас. Боже, благослови Україну та її військо, що захищає нашу Батьківщину та даруй нам, Твоїм дітям, благословенний, справжній і справедливий мир та перемогу!», – закликав Митрополит.

Незабаром, після Херувимської пісні, настав особливий момент — Владика Володимир уділив Таїнство Священства дияконам Роману, Юрію, Мар’яну, Василю та Любомиру.

Згідно із Чином поставлення ієреїв, кандидати у священство зачитали визнання Віри, а відтак Архієрей промовив молитви пресвітерських свячень й облачив дияконів у священичі ризи: єпитрахиль, пояс, нарукавники, фелон. Також новоієреї отримали служебник та чашу.

Після Божественної Літургії у храмі лунало Многоліття.

Одразу після цього, о. Софрон Зелінський, ВС, подякував Митрополиту й усім присутнім за спільну молитву та представив вірним владику-номінанта Миколу Семенишина, нагадуючи, що архієрейська хіротонія відбудеться 15 лютого, на свято Стрітення Господнього в Архікатедральному та Митрополичому соборі Воскресіння Христового.

Відтак до всіх присутніх у храмі, зокрема до Митрополита Володимира та єпископа-номінанта Миколи Семенишина, з подячним словом звернувся нововисвячений отець Юрій Валійон.

«Святий Іван Золотоустий, пам’ять якого сьогодні творимо, у своїх писаннях казав, що “Уста, через які промовляє Господь – це уста Божі”. Сьогодні ми стали тими устами, через які промовлятиме Господь, та для того, аби стати ними сповна, маємо навчитися приймати. Бо якщо священник не навчиться приймати, він не зможе нічого дати…», – зауважив нововисвячений ієрей.

Також він подякував рідним й усім, хто приклався задля сьогоднішньої події. Зокрема, мовивши, що Митрополит Володимир, наче духовний батько, довірив їм дар, який вони виконають, молячись та невтомно працюючи у Божому винограднику задля Христової Церкви.

На завершення усі присутні в храмі виконали духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”, а дитячий колектив під керівництвом сестер-монахинь виступив з вертепом та колядками на прославу Христа.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ