На парафії с. Голинь відбувся фестиваль духовної пісні на підтримку ЗСУ

У неділю, 12 лютого, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що у с. Голинь, відбувся фестиваль духовної пісні «З вірою у перемогу». Його провели на підтримку військовослужбовців 102 окремої бригади Сил територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського.

На захід зібралися парафіяни, гості села, молодь, діти та представники влади.

Благодійний фестиваль розпочався з Божественної Літургії, яку очолив о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський, у співслужінні душпастирів Голинського протопресвітеріату.

Після цього для присутніх з духовними піснями та автентичними колядками виступили 23 мистецькі та церковні колективи Калуської, Рожнятівської, Долинської, Рогатинської, Більшівцівської й Брошнів-Осадської громад та міста Івано-Франківська. Усього у творчому дійстві брали участь 270 учасників.

«Духовна пісня єднає людей, а у нинішній час це особливо важливо. Сьогоднішнє дійство потрібне, аби підтримати дух людей і, в першу чергу, дух наших Захисників, які мужньо боронять нашу Україну», — ділиться думками о. Анатолій Козак.

Біля храму місцеві жителі організували благодійний ярмарок — готували на польовій кухні картоплю, вареники, рогалики й сирники. Також усі охочі могли поласувати смаколиками, що їх люди готували вдома й принесли з собою. Можна було купити свічки, що особливо актуально напередодні свята Стрітення Господнього.

Гроші, зібрані на ярмарку, передадуть на потреби Збройних сил України.

«Сьогодні у нас — чудове свято. День, коли культура та духовенство об’єднуються. Місцеві жителі, музичні колективи та парафіяни спільно збиратимуть гроші для військових. Так ми хочемо долучитися до нашої перемоги. Нам вдалося зібрати 75 тис. гривень. На ці гроші закупимо все те, що потрібно для тероборони — одяг чи амуніцію», — каже Тарас Кушлик, староста Голинського старостинського округу.

Фестиваль “З вірою у перемогу” планують зробити традиційним, а після перемоги поширювати його в інших містах, адже духовна пісня — це голос українського народу.

Повідомив о. Микола Хомин