Митрополита Володимира вітали з днем народження в Архікатедральному соборі

Сьогодні, 9 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин святкує свій день народження. З цієї нагоди в головній святині міста відбулася урочиста Архієрейська Божественна Літургія.

На подію зібралася велика кількість душпастирів, вірних, парафіян собору, гостей та представників влади.

Зокрема, у моліннях взяв участь Владика Йосафат Мощич, Єпарх Чернівецький, та чимало священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Урочисте святкування розпочалася із Чину освячення нового кивоту, який відтепер увінчуватиме престіл Архікатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового.

Одразу після цього розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, під час якої у своїй проповіді до всіх присутніх звернувся Владика Йосафат Мощич:

«Дорогі брати і сестри! Ми сьогодні на цій Архієрейській Літургії зібралися, аби спільно помолитися за нашого Митрополита Володимира. Вчора був день святого Димитрія, і я їздив відвідати рідного батька. Вже традиційно знаю, що наступного дня я їду до Івано-Франківська, щоб привітати свого духовного батька — Владику Володимира. Сьогодні всі наші молитви ми зносимо за Вас, Владико».

Єпарх Чернівецький наголосив на тому, які риси притаманні Митрополиту Володимиру, який є прикладом доброго пастиря:

«Стоячи тут, стараюся пригадати людські риси, які я спостерігав протягом трьох років, у співпраці із Вами. І знаєте, проаналізувавши ще раз, я зрозумів, що наш Владика — дуже добрий та щедрий чоловік. Зазвичай так є, що з тієї надмірної доброти люди можуть користати, але не зважаючи ні на що, наш Митрополит Володимир завжди приймає правильні рішення на користь Церкви та добра народу».

На завершення Служби Божої всі присутні у святині заносили прохання до Господа за Україну, молячись «Боже Великий, Єдиний», після чого Митрополит уділив всім архієрейське благословення.

Відтак до Архієпископа звернувся Владика Йосафат:

«Від імені Чернівецької Єпархії, вірних та духовенства Буковинського краю прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого дня народження! Молимося за Ваше служіння, за всі Ваші місії, які спрямовані на розвиток нашої Митрополії. Нехай Господь дарує Вам багато літ життя, і примножує Ваш талант на славу Божу та добро нашого народу».

Згодом до слів привітань приєдналися представники влади, зокрема, голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, народна депутатка України п. Оксана Савчук, які висловлювали щирі побажання для Митрополита Володимира, а також висловлювали вдячність за невтомну та плідну працю на благо українського народу й Церкви.

Опісля зі словами привітань до Архієрея звернувся Генеральний вікарій о. Степан Балагура:

«Мені випала честь вітати Вас, Владико, від усього духовенства. Вчора ввечері ми молилися на Вечірні, під час якої чули прокімен “Господь – мій пастир: нічого мені не бракуватиме; на зелених пасовиськах він поселив мене”. Ця Ваша риса — уповання на Господа є присутньою у всьому Вашому житті, і ми дякуємо Вам, що вчите цієї риси і всіх нас».

Також теплі слова побажань та привітань Владиці Володимиру висловлювали ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько та директор Католицького ліцею о. Маркіян Букатчук.

Після кожного привітання в соборі лунали «Многії літа», які виконував семінарійний хор «Благовіст».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ