Митрополит Володимир здійснив душпастирський візит у с. Вовчинець

У неділю, 13 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив душпастирський візит до храму Святого Архистратига Михаїла Північого протопресвітеріату, який знаходиться у с. Вовчинець.

Цими днями храм відзначає 160-річчя від дня освячення. З цієї нагоди Митрополит Володимир завітав до с. Вовчинець.

Владику Володимира на подвірʼї храму зустріли найактивніші парафіяни, зокрема, молодь.

На урочистостях буди присутні преставники влади та духовенства, парафіяни та гості храму.

Перед тим як розпочати Архієрейську Божественну Літургію Митрополит Володимир освятив оновлений іконостас святині.

Відтак відбулася урочиста Літургія, у часі якої Владика Володимир виголосив проповідь, у якій роздумував:

«Ісус Христос у сьогоднішньому Святому Євангелії розповідає притчу про багача і Лазаря. Один із них безмірно утішався земним щастям, а другий проживав у великій бідності. Але кінець їхнього життя був однаковий: смерть забрала обох із цього світу, бо тільки вона одна є справедливою і забирає однаково всіх: і бідних, і багатих. Різниця між ними постає після смерті, подібно як вона постала між багачем і Лазарем».

«Сьогоднішня притча змальовує нерівність i несправедливість, яку ми так часто зустрічаємо у житті. Та в цьому немає нічого дивного, бо таких Лазарів і в наш час є дві третини від усього населення світу. Ця, на перший погляд, несправедливість і нерівність у розподілі земних дібр, очевидно, є таємницею Божого Провидіння. Бо Господь створив земних речей стільки, що їх вистачить для всіх, якщо б люди ними не зловживали».

Далі Архієрей розповідав всім присутнім у храмі про іконостас, зокрема, промовив:

«Цей іконостас створений невтомними трудами парафіян, жертводавців, меценатів та великих митців, які приклалися до того, аби ми бачили його тут. Тож нехай цей іконостас стане для нас справжньою живою згадкою Страшного суду, осторогою перед гріхом та заохоченням до праведного життя. Скільки разів глянемо тілесними очима на ікони іконостасу, стільки разів дивімося душевними очима на життя Христа Господа, Пречистої Діви, Пророків, Апостолів і Святих, роздумуймо про їхні діла, та наслідуймо їх, бо до цього закликає нас Свята Церква. Пам’ятаймо, що наше призначення і наша найвища ціль, є заслужити собі земним життям на це найвище щастя, належати до цього збору Святих, що їх представля іконостас, та злучитися з Христом Господом в Його Небесному Царстві на віки».

Наприкінці моління парафіяльний хор та всі присутні у храмі співали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Опісля Божественної Літургії Митрополит Володимир вручив подячні грамоти о. Миколі Лужному — адміністратору храму, міському голові Івано-Франківська п. Руслану Марцінківу, а також найактивнішим парафіям та представникам влади, які будь-яким чином підтримують цей храм. Всі парафіяни та гості співали Многоліття.

Відтак на подвірʼї храму Митрополит Володимир разом із священниками освятили воду. Пізніше Владика Володимируділив всім присутнім своє архієрейське благословення та окропив всіх освяченою водою.

На завершення відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України, який підготували молодь та діти Катехитичної школи, яка діє при парафії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ