Митрополит Володимир завітав на захід до Дня Соборності України

Сьогодні, 20 січня, в Івано-Франківській обласній філармонії відбувся захід, присвячений святкуванню Дня Соборності України, який відзначають щороку 22 січня. На подію завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

У програмі патріотично-культурного заходу були виступи музичних колективів Прикарпаття, які виконували мистецькі твори національного та релігійного характеру, зокрема, патріотичні пісні та колядки.

На подію чисельно зібралися представники влади, мешканці та гості м. Івано-Франківська, духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, а також представники ПЦУ.

Під час заходу слово мав Високопреосвященний Владика Володимир Війтишин, який звернувся до всіх присутніх у залі обласної філармонії.

«Насамперед дякую за запрошення на цю подію з нагоди річниці злуки УНР та ЗУНР. Хочу привітати всіх зі святом Богоявлення, а також зі святом собору Івана Хрестителя Предтечі. Вітаю всіх іменинників та бажаю Божого благословення», — привітав присутніх Архієрей.

«У цьому році на різдвяні свята мали гарну подію — приїзд Блаженнішого Святослава Шевчука до Галича, який святковою Літургією розпочав святкування 1125 річниці з часу першої згадки про це місто. У своєму слові він наголошував про Києво-Галицьку вісь. Адже коли ця вісь була єдиною, ми завжди здобували свою державність впродовж всієї історії нашого народу».

Також Владика Володимир пригадав слова Глави і Отця УГКЦ про те, що коли Київ дивився на схід, а Галичина — на Захід, то Україна попадала в неволю. Проте Києво-Галицька вісь об’єднувала український народ у проголошенні будівництва своєї держави.

«Сьогодні, у час цієї війни, ми відчуваємо цю вісь, бо разом із галичанами, киянами та всією Україною боронимо нашу Батьківщину. Всі ми очікуємо нашої перемоги, адже спільними зусиллями її здобуваємо, над неї працюємо. А також молимо Всевишнього Господа про опіку над українського народу».

Згодом Митрополит закликав всіх разом посилити свою працю саме тут, у тилу війни. Адже, за словами Архієрея, військо, яке має надійний тил, є непереможне.

«Нехай Всемилостивий Господь нас благословляє, а ця подія нехай нас ще більше об’єднає, щоб схід і захід були навіки разом», — додав на завершення Митрополит Володимир.

Відтак до глядачів слово мали представники влади Прикарпаття, зокрема п. Світлана Онищук — голова Івано-Франківської ОВА та п. Олександр Сич — голова Івано-Франківської обласної ради. Опісля продовжилась культурна програма заходу.

Довідково:

День Соборності України щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.

Джерело довідки

Фото: Світлана Онищук – Голова Івано-Франківської ОВА

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ